1
CSU Craiova
Bancu 33'

Asa am trait Voluntari - Craiova 0-1

Voluntari si Craiova s-au duelat vineri seara intr-un meci din etapa a 25-a, penultima din sezonul regulat in Liga 1 Betano. Un meci al orgoliilor intre Claudiu Niculescu, antrenorul gazdelor, si orasul care l-a dat in fotbalul mare si de la care a plecat cu cantec la Dinamo.

90'

Cernat suteaza pe langa poarta dintr-o lovitura libera si e gata meciul.

90'

Jocul se reia in cele din urma si gazdele ameninta poarta adversa prin Benzar. Sut in plasa laterala.

86'

Lucrurile scapa de sub control si nu lipseste mult ca cele doua echipe sa se incaiere. Jocul este in continuare oprit.

85'

Marcel Birsan isi schimba decizia. Explodeaza cei de la Voluntari care fac un zid viu in jurul arbitrului de centru. Niculescu nu intelege nimic pe margine, dar este decizia corecta.

85'

Pe reluare se vede cum Mitrovic loveste mai intai mingea. Intervine si arbitrul asistent.

84'

Mitrovic face o greseala uriasa si provoaca un penalty dupa o intrare intarziata asupra lui Benzar. A fost si o pasa trimisa neglijent inapoi.

82'

Petrariu scoate peste poarta mingea trimisa de Tiago cu capul. O minge cu mult efect.

70'

Kelic reia cu capul slab in bratele lui Petrariu.

48'

Mai activi pe faza ofensiva cei de la Voluntari in aceasta repriza.

46'

21:32

Pauza la Voluntari.

45'

Gol anulat gazdelor pentru un offside la Achim.

44'

Baluta suteaza din prima peste poarta dupa o actiune rapida de atac a juvetilor.

43'

Mitrovic blocheaza sutul lui Balan din marginea careului, un sut cu stangul.

41'

Inca o faza fixa pentru Craiova din preajma careului advers.

40'

Sut senzational incercat de Zlatinsky de la distanta. Mingea a trecut razant cu bara din stanga.

39'

Balan nu prinde poarta cu un sut din lovitura libera. Mingea a cazut pe plasa portii oltenilor.

33'

Gol Bancu!

Bancu deschide scorul cu un sut din unghi dupa un sut ratat intr-o prima faza de Baluta. Un ricoseu norocos la Bancu in suprafata de pedeapsa a ilfovenilor.