1
Craiova
Ivan 26'

Asa am trait Voluntari - Craiova

Etapa a 19-a a continuat, marti, cu meciul FC Voluntari - Craiova. Oltenii au castigat pana acum toate confruntarile cu ilfovenii in deplasare, dar sunt fara succes in 2021. Meciul a fost live text in aceasta pagina dupa ora 17:30.

19:30

88'

Craiova ataca cu disperare in cautarea golului victoriei.

75'

Corner pentru gazde ramas fara rezultat.

65'

Ofosu trimite pe langa poarta.

46'

Incepe repriza a doua cu aproape 10 minute intarziere.

18:37

Startul partii secunde e intarziat din cauza conditiilor meteo. Organizatorii din Voluntari incearca sa retuseze terenul.

18:18

Pauza la Voluntari.

45'

Screciu reia pe poarta. Blochează portarul Lavin.

45'

Ofosu e blocat in extremis in careul gazdelor. Corner ramas fara rezultat pe tabela.

44'

Sutul lui Ion Gheorghe este deviat de Nistor in corner.

43'

Pigliacelli iese trei metri cu mingea in maini din careu. Liniile nu se mai vad, dar centralul a vazut. Indirecta pentru Voluntari.

42'

Lovitura libera pentru Craiova ramasa fara rezultat pe tabela.

32'

Vlad in locul lui Briceag, accidentat.

30'

Bărbuț scoate la margine pentru sutul lui Ofosu. Mingea ocoleste de putin poarta.

26'

Gol Ivan!

Craiova egaleaza prin Andrei Ivan. Lovitura de cap din centrarea lui Nistor.

23'

Briceag se resimte dupa ciocnirea cu un coechipier.

20'

Ninge tot mai puternic si terenul capătă o nuanta de alb.

19'

Ofosu patrunde in careu, dar pierde usor mingea.

11'

Gol Angelov!

Voluntari deschide scorul. Ricardinho centreaza din dreapta si Angelov reia din prima sub bara.

1'

Bancu trimite peste poarta dupa primul corner al meciului.

1'

Arbitrul fluiera startul meciului. Se joaca in conditii de iarna autentica.

17:30

Ninge puternic la Voluntari.

16:54

Voluntari: 1 Lavin - 5 Armas, 28 Balaur, 98 Costin, 6 Briceag - 66 Droppa, 18 Tavares, 24 Ricardinho, 8 I.Gheorghe - 11 Anderson, 19 Angelov.

Craiova: 13 Pigliacelli - 18 Vladoiu, 2 Papp, 4 Balasa, 11 Bancu - 16 Nistor, 6 Screciu, 10 Cicaldau - 14 Ofosu, 9 Ivan, 22 Barbut.

13:12

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 13 ori în principala competiţie internă, de 11 ori s-au impus craiovenii, un joc s-a terminat cu victoria ilfovenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Oltenii au câştigat toate cele șase confruntări disputate pe teren advers!

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat: 19 septembrie 2020, Universitatea Craiova - FC Voluntari 2-1 (E. Koljic, Al. Cicâldău / C. Costin).