3
0
Concordia Chiajna

Asa am trait Voluntari - Concordia Chiajna 4-0

Etapa a 12-a din Liga 1 Betano a debutat, vineri seara, cu meciul dintre ilfovenele FC Voluntari si Concordia Chiajna. Apasati aici pentru live video.

FC Voluntari n-a mai castigat un meci in Liga 1 de la 3-2 cu ACS Poli Timisoara pe 4 mai 2018. Au urmat opt remize şi nouă înfrângeri.

De la instalarea lui Dorinel Munteanu echipa Concordia Chiajna a obtinut sapte puncte din noua posibile (doua victorii si un egal).

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 12 ori în Liga 1 , de cinci ori a câştigat FC Voluntari, de patru ori s-a impus Concordia, în timp ce trei jocuri s-au terminat la egalitate, anunta LPF pe site-ul oficial.

19:51

89'

Gol Kabasele!

Kabasele inscrie pentru 4-0 cu un sut din interiorul careului.

86'

Tudorie intra in locul lui Belahmeur.

80'

Cartonas rosu !

Barboianu vede al doilea galben si Concordia ramane in zece jucatori.

80'

Kabasele intra in locul lui Gadze.

79'

Centrare din corner si Ricardinho reia gresit cu umarul si mingea se duce peste poarta.

76'

Barboianu, noul capitan al celor de la Concordia, intra tare din spate asupra lui Ciucur.

73'

Vatca retine lovitura de cap a lui Marc, dupa care la faza imediat urmatoare capitanul Concordiei ii lasa locul lui Albu.

65'

Schimbare la Concordia
Panait intra in locul lui Matei, accidentat.

62'

Balahmeur intra tare asupra lui Matei si se alege cu un galben.
Intre timp Ciucur a intrat in locul lui Malfleury la Voluntari.

58'

Inca un galben la gazde. De aceasta Malfleury este avertizat.

55'

Reluarile TV fac lumina in acest caz. Totul a pornit de la o minge pe care Bawab, in loc sa o dea inapoi celor de la Voluntari, acesta a jucat-o si a tras la poarta.

53'

Patru galbene la aceeasi faza: Marc, Bawab, Bucurica si Capatana.

52'

Bawab suteaza pe langa poarta gazdelor, faza dupa care nervii cedeaza in ambele tabere. Aproape de o bataie generala si Horaiu Fesnic pare depasit de situatie.

52'

Guessan rateaza de putin golul pentru Chiajna, dupa ce Vatca a scapat din maini o minge centrata din stanga. Vatca si Armas raman intinsi pe gazon si au nevoie de ingrijiri medicale dupa o ciocnire.

46'

Gol Capatana!

Senzational gol marcat de Capatana cu un sut de la aproape 30 de metri.

18:47

Pauza la Voluntari.

43'

Batin, primul avertizat al meciului.

42'

Ocazie mare pentru Concordia dupa o centrare din corner. Marc apare in sase metri si finalizeaza curios cu piciorul. Din acea pozitie mai degraba se ataca mingea cu capul.

40'

Greab retine sutul lui Bucurica dupa un contraatac taios.

33'

Gol Gadze!

Gazdele isi dubleaza avantajul dupa o faza simpla finalizata de Gadze cu o reluare din sase metri.

22'

Gol Armas!

Voluntariul deschide scorul la o faza fixa. Centrare din corner si Armas reia cu capul in poarta pentru 1-0.

21'

Patrundere a lui Gadze si doar interventia lui Greab pastreaza tabela nemodificata. Prima ocazie apartine gazdelor.

3'

Primul corner al meciului aparinte oaspetilor. Centrare inalta in careu si respingere a lui Armas.