1
Chindia
Popa 49'

Asa am trait Voluntari - Chindia

Etapa a 7-a din CASA Liga 1 a debutat cu meciul FC Voluntari - Chindia Targoviste, partida programata cu incepere de la ora 18:00.

De sapte ori pana acum s-au mai intalnit Voluntari si Chindia.

Ilfovenii au obtinut victoria de doua ori, de patru ori au castigat targovistenii, iar o partida s-a incheiat la egalitate.

Este vorba chiar de ultima disputa directa, un 0-0 in 10 mai 2021, meci din playout.

Vedeti aici cotele oferite de CASA Pariurilor pentru Voluntari - Chindia

Pentru Emil Sandoi, antrenorul celor de la Chindia, este a noua intalnire cu Voluntari (patru victorii, o remiza, trei infrangeri).

Doua victorii a obtinut FC Voluntari in actuala editie de campionat, ambele pe teren propriu: 2-1 cu U Craiova 1948 si 1-0 cu Academica Clinceni.

Chindia vine la Voluntari dupa trei meciuri fara infrangeri, interval in care echipa lui Sandoi a obtinut o victorie (1-0 cu Dinamo) si doua remize (0-0 in deplasare cu U Craiova 1948 si 2-2 la Buzau cu Academica Clinceni).

19:55

83'

Cartonas rosu !

Gazdele raman in inferioritate numerica. Achim a faultat in marginea careului si a primit al doilea galben.

70'

Gol Nemec!

Slovacul Nemec marcheaza cu capul dupa o centrare din stanga.

49'

Gol Popa!

Chindia egaleaza prin Popa cu o lovitura de cap.

46'

Start de repriza secunda.

18:47

1-0 pentru Voluntari dupa primele 45 de minute.

43'

Prima sansa a oaspetilor la devierea lui Dulca dupa un corner.

41'

Ocazie uriasa a gazdelor pe contraatac. Marcelo Lopes trimite pe langa poarta. Nemec astepta liber in dreapta.

40'

Ricardinho reia din prima spre poarta la centrarea lui Briceag din stanga.

29'

Gazdele aproape de 2-0 la patrunderea lui Marcelo Lopes in zona centrala. Sut din marginea careului respins in extremis in corner de Moldovan.

25'

Gol Gheorghe!

Voluntariul deschide scorul dupa o faza care nu anunta nimic. Ion Gheorghe patrunde in careu si inscrie cu sansa.