2
CFR Cluj
Tucudean 83' Ionita 34'

Asa am trait Voluntari - CFR Cluj 1-2

De la ora 18:00 am transmis, duminica, partida dintre FC Voluntari si CFR Cluj, campioana Romaniei.Apasati aici pentru live video

Voluntari n-a mai castigat acasa din 11 martie, 1-0 cu ACS Poli.

CFR Cluj este fara infrangere in campionat, in 2018, bifand 9 succese si 8 remize.

FC Voluntari şi CFR Cluj se vor duela pentru a noua oară în principala competiţie internă din România, plamaresul confruntărilor directe cuprinzând două victorii ale ilfovenilor, cinci ale ardelenilor şi un rezultat de egalitate.

19:54

90'

Malfleury obtine lovitura libera in marginea careului la un duel cu argentinianul Culio.

90'

Balan suteaza peste poarta dintr-o lovitura libera.

88'

Cate un cartonas pentru Djokovic, Malfleury si Camora la aceeasi faza.

83'

Gol Tucudean!

CFR Cluj trece la conducere dupa reusita lui Tucudean. Acesta finalizeaza din careu cu un sut pe jos la coltul lung.

82'

Djokovic reia cu capul pe poarta. Draghia respinge peste bara.

79'

Malfleury in locul lui Capatana la Voluntari.

76'

Bordeianu centreaza pe poarta. Se fluiera fault in atac.

76'

Acelasi Camora obtine lovitura libera in marginea careului advers.

69'

Minge in fata portii pentru Omrani. Acesta e blocat in ultimul moment.

64'

Camora patrunde in flancul stang si centreaza in forta in fata portii.

64'

Ionita ii lasa locul lui De Luca.

49'

Omrani reia cu capul in bratele lui Draghia o minge centrata din lovitura libera de Camora.

46'

45'

Ionita suteaza peste poarta.

34'

Gol Ionita!

Ionita e scapat din marcaj si inscrie dintr-o pozitie singur cu portarul. 1-1 intre Voluntari si CFR.

17'

Draghia respinge in corner sutul lui Omrani.

14'

Sut senzational trimis de Djokovic din afara careului. Mingea loveste bara.

12'

Gol Laidouni!

Laidouni il pacaleste pe Vitca de la 11 metri si deschide scorul.

10'

Lang intra prin alunecare la marginea careului si provoaca lovitura de la 11 metri.