3
FC Botosani
Fulop 54' Golofca 45' 10'

Asa am trait Voluntari - Botosani 1-3

Am transmis live text in aceasta pagina de la ora 21:00 meciul dintre FC Voluntari si FC Botosani, partida din etapa a 4-a a Ligii 1 Betano. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:53

Final de partida. Botosani ramane pe primul loc in clasament dupa acest meci.

90'

Vodut apara sutul lui Serediuc, o minge deloc usoara tinand cont ca Vodut este atacant de meserie.

90'

Meciul este prelungit cu patru minute.

89'

Atacantul Vodut este cel sacrificat pentru a intra in poarta gazdelor in acest final de partida.

89'

Cartonas rosu !

Al doilea jucator de la Voluntari dat afara cu rosu direct. Este vorba de portarul Balauru, cel mai probabil pentru injurii la adresa arbitrului.

86'

Noul intrat Serediuc scapa pe contraatac si trimite peste poarta. O noua ratare a oaspetilor.

82'

Cartonas rosu direct pentru Rauta la o intrare prin alunecare cu talpa inainte asupra lui Popa. Practic l-a secerat pe atacantul de la Botosani.

79'

Serediuc intra in locul lui Golofca, eroul oaspetilor in acest meci.

61'

Cobrea intervine senzational la sutul lui Vodut din voleu.

55'

Sansa importanta irosita acum si de Voluntari prin Popescu. Sutul acestuia din interiorul careului este blocat de Cobrea.

55'

Niculescu muta ofensiv la acest scor nemaiavand ce pierde, cu Tudorie in locul lui Novac.

54'

Gol Fulop!

Fulop profita de lentoarea apararii gazdelor, preia excelent in interiorul careului si marcheaza pentru 1-3.

51'

Noul intrat Fulop rateaza o mare sansa de gol la doar a doua atingere de balon. Cei de la Botosani se joaca cu ocaziile.

51'

Fulop intra in locul lui Morutan.

48'

Golofca aproape de hattrick dupa o noua faza in care apararea gazdelor si-a aratat limitele. Sut blocat de Balauru.

47'

Popa rateaza golul trei pentru Botosani la o faza de contraatac. Mingea respinsa in fata de Balauru a ajuns la Morutan care s-a impiedicat de balon si a cazut cu fata pe minge. Asa ceva se vede mai rar.

46'

21:57
21:50

Pauza in meciul de la Ploiesti.

45'

Gol Golofca!

Golofca reuseste dubla in minutul suplimentar al partii secunde dupa o pasa a lui Cucu peste apararea gazdelor. Atacantul botosenean s-a aflat intr-o pozitie suspecta de offside.

34'

Gol Vodut!

Vodut egaleaza cu o reluare din fata portii la o faza rapida cu patrunderea lui Deac in stanga, pasa pentru Parcalabu si acesta l-a servit din prima pe atacantul ilfovenilor.

24'

Cea mai mare ocazie de gol pentru Voluntari la patrunderea in viteza a lui Deac. Acesta patrunde in careu si cauta coltul lung cu exteriorul. Mingea se scurge in afara terenului.

19'

Botosaniul rateaza desprinderea la capatul unui contraatac purtat de Golofca in flancul stanga. Morutan si Popa au trecut pe langa gol. Doar corner pentru oaspeti.

16'

Voluntariul se arunca in atac, dar Maftei trimite prea tare pentru Parcalabu.

10'

Botosaniul deschide scorul contrar cursului jocului. Golofca profita de o preluare gresita a coechipierului sau Bus si trimite in forta la coltul lung. Totul a pornit de la centrarea lui Morutan din flancul stang.

9'

Contraatac al oaspetilor irosit de Bus care a gresit o pasa simpla de doi metri.

1'

Maftei suteaza in zidul advers din lovitura libera.

1'

Miron este avertizat inca din primul minut pentru o intrare dura asupra lui Deac.