2
Astra Giurgiu
Gheorghe 56' Alibec 42'

Asa am trait Voluntari - Astra Giurgiu

De la 21:00 am transmis live text meciul FC Voluntari - Astra Giurgiu din etapa a 3-a a Ligii 1.

22:51

Final de meci.

75'

Popadiuc obtine faultul in jumatatea adversa. Galben pentru Crepulja.

72'

Căpățînă suteaza peste poarta. Intre timp Popadiuc a intrat in locul lui Laidouni la gazde.

70'

Radut isi face debutul la Astra. A intrat in locul lui Matei.

64'

Deac se prăbușește in careul oaspetilor. Jocule e lasat sa continue.

58'

Costin ii lasa locul lui Deac la gazde.

56'

Gol Gheorghe!

Astra trece la conducere prin Valentin Gheorghe.

54'

Faza buna de atac a celor de la Astra. Begue centreaza pentru Alibec si acesta obtine cornerul.

49'

Faza luata pe cont propriu de Laidouni. Sut peste poarta din pozitie centrala.

48'

Simion aproape de o interceptie pe un presing agresiv la poarta gazdelor.

46'

S-a reluat meciul de la Voluntari.

21:47

Pauza la Voluntari.

45'

Sut incercat de Alibec in minutul suplimentar aratat de la margine pentru aceasta repriza. Retine nu fara emotii portarul Mitrev.

42'

Gol Alibec!

Astra egaleaza prin Alibec. Super lob peste portarul Voluntariului la o minge cadou primita de la fundasul dreapta Ricardinho. Ce eroare de care profita vulpoiul Alibec.

41'

Astra aduce mingea spre careul advers dupa un balon recuperat la centrul terenului. Begue trimite in forta la intalnire pentru Alibec in careu, dar acestuia i-ar mai fi trebuit un picior sa ajunga mingea.

38'

Dima se prabuseste peste Papazoglu la un duel aerian la centrul terenului. "Ia-l acasa, ba, pune-l in sufragerie", striga un suporter de la tribuna intai a cochetei arene din Voluntari. Un moment amuzant in orice caz.

36'

Minge pe sut pentru Papazoglu. Executia grecului e blocata de un aparator al oaspetilor.

34'

Mare ocazie pentru Astra dupa o faza creata de Alibec in flancul stang. Acesta scoate in centrul careului pentru reluarea lui Valentin Gheorghe. Acesta suteaza pe langa poarta.

31'

Mare ocazie ratata de Voluntari pe contraatac. Capatana a trimis putin pe langa poarta.

20'

Patrundere a lui Papazoglu in careul oaspetilor. Grecul este blocat in ultimul moment.

18'

Centrare pentru Alibec in careul gazdelor si acesta reia pe poarta din voleu. Prima ocazie a giurgiuvenilor.

17'

Alibec il cauta pe Valentin Gheorghe cu o minge in careu. Intervine decisiv capitanul gazdelor Balaur.

11'

Gol Capatana!

Voluntari incepe mai bine si deschide scorul prin Capatana.

5'

Replica gazdelor vine la patrunderea lui Laidouni. Acesta e contrat in momentul sutului. Urmeaza un corner ramas fara rezultatul. Meciul are un ritm bun inca de la inceput.

3'

Cursa a lui Alibec pe stanga si centrare in careul gazdelor. Nimeni acolo la finalizare.

1'

A inceput meciul de la Voluntari.

0'

Voluntari: 1 Mitrev - 22 Ricardinho, 28 Balaur, 3 Armas, 23 Vlad - 11 Capatana, 25 Gorobsov -98 Costin, 93 Laidouni, 8 I.Gheorghe - 9 Papazoglu.

Astra: 33 Kitanov -44 Graur, 4 Graovac, 5 Dima, 3 Radunovic - 11 V.Gheorghe, 6 Simion, 21 Crepulja - 88 Begue, 7 Alibec, 10 Matei.

12:27

Ilfovenii sunt neînvinşi în ultimele cinci meciuri jucate în Liga 1 pe teren propriu.

Giugiuvenii au doar un singur succes în precedentele șase partide disputate în deplasare pe prima scenă, 1-0 la Sf. Gheorghe.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de opt ori în Liga 1, fiecare a câştigat câte două jocuri, iar patru partide s-au terminat la egalitate.

FC Voluntari şi Astra s-au aflat faţă în faţă în finala Cupei României 2016/2017, când ilfovenii s-au impus la penalty-uri şi au adus primul trofeu în vitrina clubului.