1
Astra Giurgiu
Balaure 37'

Asa am trait Voluntari - Astra 3-1

Am transmis live text in aceasta pagina, luni seara de la 21:00, ultimul meci al etapei a 2-a din Liga 1 Betano: FC Voluntari - Astra Giurgiu. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:56

Final de partida. Vedeti aici clasamentul actualizat in Liga 1 Betano dupa primele doua etape.

75'

Vodut intra in locul lui Tudorie.

69'

Cartonas galben vazut de Rauta.

66'

Gol Tudorie!

Tudorie scapa din marcaj si inscrie cu un sut pe jos la coltul lung.

64'

63'

Gol Marinescu!

Marinescu executa cu emotii lovitura de la 11 metri. Acesta a alunecat in momentul sutului si a fost aproape sa rateze.

62'

Penalty pentru Voluntari la un hent comis de Bejan. O decizie complicata.

60'

Centrare a lui Marinescu in careul Astrei. Mingea este respinsa, dar Voluntariul ramane in presiune.

56'

Ionita intra in locul lui Nicoara la Astra.

54'

Le Tallec ii intoarce excelent mingea lui Poljak, insa sutul acestuia este deviat in corner.

52'

Avertisment incasat de Ivanovic.

46'

21:50

Pauza in meciul de la Ploiesti. Egalitate dupa primele 45 minute.

44'

Acsinte vede primul cartonas galben al meciului.

41'

Polczak intervine decisiv asupra lui Deac. O faza la limita regulamentului. Mijlocasul gazdelor scapase singur spre poarta dupa depasirea lui Stan in flancul drept.

38'

37'

Gol Balaure!

Astra egaleaza prin Balaure cu o reluare din fata portii la o recentrare cu capul oferita de Le Tallec.

32'

Sutul lui Marquinhos din lovitura libera este deviat de zid si oaspetii beneficiaza de al doilea corner in aceasta repriza.

30'

Marquinhos cu un sut peste poarta semneaza cea mai mare ocazie a Astrei de pana acum.

28'

Corner pentru Astra in acest minut 28. Se executa scurt, Belu centreaza in careu de unde respinge Popescu.

24'

Polczak intra in locul lui Erico da Silva. Acesta din urma acuza o accidentare.

24'

Voluntariul preseaza in cautarea golului doi pe fondul apatiei celor de la Astra.

20'

Gol Erico (ag)!

Gazdele deschid scorul printr-un autogol al lui Erico da Silva. Acesta a deviat in propria poarta centrarea lui Deac.

17'

Deac patrunde pe dreapta si centreaza in sase metri pentru lovitura de cap a lui Tudorie. Mingea se duce peste poarta.

15'

Ivanovic centreaza la intalnire, respinge Le Tallec. Mingea ramane la gazde, insa nu pentru mult timp. Rauta rateaza complet pasa.