1
0
ACS Poli Timisoara

Tudorie aduce victoria pentru Voluntari cu Timisoara in prelungiri

FC Voluntari a castigat, marti seara, meciul cu ACS Poli Timisoara, cu 1-0 (0-0), cu un gol marcat de Alexandru Tudorie in prelungirile jocului gazduit de Arena Ilie Oana din Ploiesti in etapa a 11-a din Liga 1 Betano.

Victoria celor de la Voluntari este cu atat mai importanta cu cat a fost obtinuta in inferioritate numerica.

Achim a primit al doilea galben in minutul 85 si a fost eliminat dupa un fault in preajma propriului careu.

Timisoara nu a reusit sa profite de jucatorul in plus si in final a platit dupa un corner al gazdelor.

In minutul 57 cei de la Voluntari ratasera cea mai mare ocazie a meciului prin Popadiuc, jucator care a tras pe langa poarta la o faza singur cu portarul.

20:22

Final de meci si o victorie mare pentru Voluntari obtinuta in inferioritate numerica.

90'

Marinescu obtine lovitura libera si nu se mai poate intampla nimic. Este victoria Voluntariului.

90'

Gol Tudorie!

Voluntariul da lovitura in prelungiri prin Tudorie dupa un corner.

85'

Cartonas rosu !

Achim primeste al doilea galben si este eliminat din joc. Lovitura libera periculoasa pentru Timisoara.

78'

Pe teren isi face aparitia si Curjuric in locul lui Doman la Timisoara.

71'

Mailat intra in locul lui Birnoi la Timisoara.

70'

Artean suteaza cu stangul pe langa poarta ilfovenilor.

61'

Vasvari primeste cel dintai galben din tabara Timisoarei.

57'

Tudorie il lanseaza pe Popadiuc si acesta rateaza deschiderea scorului dintr-o pozitie singur cu portarul.

53'

Vasvari suteaza pe langa poarta din marginea careului.

48'

Achim de la Voluntari vede primul cartonas galben al meciului pentru o intrare energica asupra lui Birnoi.

46'

19:18

Pauza in meciul de la Ploiesti.

45'

O faza promitatoare a Timisoarei, dar se ridica fanionul pentru un offside la Soljic.

26'

Vasvari incearca poarta cu un sut de la distanta.

19'

Pozitie de offside la Tudorie.

12'

Acelasi Birnoi suteaz periculos spre poarta in urma primului corner pe care l-au avut timisorenii.

4'

Birnoi se demarca in careu si rateaza prima ocazie a meciului. O minge slaba trimisa in bratele lui Balauru.