1
0
ACS Poli Timisoara

Asa am trait Voluntari - ACS Poli Timisoara 1-0

Am transmis live text in aceasta pagina meciul FC Voluntari - ACS Poli Timisoara din prima etapa a fazei playout in Liga 1 Betano.

19:53

90'

Gol Cernat!

Cernat deschide scorul din lovitura de la 11 metri.

90'

Penalty obtinut de Gabriel Deac in duel cu Oliva.

86'

Straton blocheaza sutul lui Balan din interiorul careului.

61'

Pleasca si Melinte sunt avertizati.

59'

Jocul este oprit dupa accidentarea lui Straut in zona de la centrul terenului.

57'

Interventie a lui Straton dupa o centrare periculoasa din corner.

56'

Melinte respinge in corner un sut din interiorul careului. Voluntariul preseaza in cautarea deschiderii scorului.

50'

Gazdele solicita un eventual penalty la sutul lui Marinescu deviata de mana lui Straut. Un hent involuntar.

48'

Benzar trimite putin pe langa poarta cu un sut din 20 de metri. Surprinsa nepregatita apararea Timisoarei la aceasta faza.

46'

18:50

Pauza la Voluntari.

38'

Galben incasat de Roman pentru o lovitura cu cotul in saritura la Marinescu.

38'

Minca respinge sutul lui Harut de la distanta dupa cel mai bun atac al Timisoarei in acest meci.

32'

Interventie decisiva a lui Benzar asupra lui Cretu scapat spre poarta lui Minca. Cea mai importanta sansa a banatenilor de pana acum.

28'

O noua faza fixa a gazdelor care ramane fara rezultat. Timisoara se apara organizat pana acum.

9'

Interventie decisiva a lui Straton la reluarea lui Benzar din interiorul careului. O faza rapida a gazdelor pornita de la o lovitura libera obtinuta de Capatana.