0
0
Voluntari

Asa am trait Viitorul - Voluntari 0-0

Campioana Viitorul traverseaza o perioada negativa cu patru infrangeri la rand, dintre care trei in campionat. Marti seara la Ovidiu a ajuns FC Voluntari, echipa care a provocat primul esec constantenilor in acest sezon, 1-0 in Supercupa Romaniei.

20:38

90'

Chitu nu se intelege cu un coechipier la o faza simpla si Viitorul iroseste ultima sansa de a marca in acest meci.

90'

Benzar ia o faza pe cont propriu si suteaza mult peste poarta.

74'

Vodut incearca un sut de la distanta si mingea trimisa de la marginea careului este deviata in corner de Constantin.

64'

Muta si Niculescu cu Deac in locul lui Tudorie.

62'

Eric intra in locul lui Herea.

62'

Chitu reia cu capul pe langa poarta dintr-o pozitie ideala la centrarea lui Ganea din flancul stang. Cea mai mare ocazie a meciului pentru Viitorul.

58'

Creste presiunea celor de la Viitorul la poarta adversa. Sut la coltul scurt incercat de Benzar. Scoate Petrariu in corner.

57'

Ganea centreaza in forta din lovitura libera si mingea este respinsa in corner de Balaur.

55'

Ivanovici este avertizat pentru o intrare intarziata cu piciorul sus asupra lui Benzar.

55'

Tudorie insista la o minge in marginea careului, dar pana la urma se aude fluierul lui Marcel Barsan pentru un fault in atac.

50'

Si in aceasta repriza Viitorul sufera la pasa finala si rateaza astfel multe actiuni care par promitatoare.

46'

19:33

Pauza in meciul de la Ovidiu.

21'

Ganea urca pe stanga si incearca centrarea in careu. Trimite prea tare si mingea se duce in afara terenului.

11'

Lansare in adancime pentru Vodut. Iese Rimniceanu si retine din fata atacantului ilfovean.