1
0
Steaua

Asa am trait Viitorul - FCSB 1-0

Contracandidatele la titlul din sezonul precedent s-au infruntat sambata seara la Ovidiu pentru prima data dupa "meciul" de la TAS, unde clubul lui Gigi Becali a contestat titlul castigat de Viitorul la egalitate de puncte. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

22:24

86'

Golofca reia cu capul putin peste poarta.

85'

Parada de zile mari a lui Rimniceanu la sutul lui Balasa din interiorul careului. Corner pentru stelisti.

83'

Balasa trimite peste poarta dintr-o lovitura libera favorabila pentru Steaua.

80'

Cicaldau vede cartonasul galben pentru un fault la Tanase in jumatatea adversa.

76'

Eric ii lasa locul in teren fundasului stanga olandez De Nooijer.

72'

Chitu intoarce pentru Cicaldau si acesta suteaz pe langa poarta.

72'

Galben primit de Morais pentru un fault asupra lui Eric.

70'

Intrat de cateva momente in teren, Dragus suteaza paralel cu linia portii steliste.

69'

Sut pe poarta trimis de Golofca. Retine Rimniceanu fara emotii.

67'

Andrei Vlad se remarca la sutul lui Chitu scapat singur spre poarta in careu.

58'

O noua incercare din partea lui Ganea din lovitura libera. Mingea se duce pe langa poarta.

57'

Cartonas galben primit de Man pentru un fault in preajma propriului careu.

56'

Ganea scoate cornerul cu un sut din lovitura libera deviat de Pintilii.

54'

Planic aproape de gol la debut. Reluare cu capul imprecisa din centrarea lui Alibec.

51'

Ciocnire violenta intre Tanase si Rimniceanu. Se lasa cu o accidentare urata a portarului gazdelor.

48'

Golofca incearca poarta cu o minge din afara careului. Balonul se duce alaturi.

47'

Balasa a trecut pe dreapta, Morais a coborat in stanga, iar Momcilovic s-a mutat fundas central alaturi de Planic. Acestea sunt mutarile Stelei in aceasta parte dupa schimbarile efectuate la pauza de Nicolae Dica.

46'

Se reia meciul cu o dubla schimbare la Steaua. Golofca ii ia locul lui Budescu, iar Teixeira intra in locul lui Enache.

21:24

Pauza in meciul de la Ovidiu.

45'

Faza de la colt a gazdelor ramane fara rezultat si Steaua iese pe contraatac cu pasa lunga spre Alibec. Din nou Rimniceanu are prim planul si respinge in afara terenului.

45'

Corner pentru Viitorul cand am intrat in prelungirile primei reprize.

37'

Rimniceanu iese pe sub minge si Budescu incearca reluarea spectaculoasa pe spate. Steaua ramane in atac si obtine un corner la sutul lui Morais deviat.

32'

Gol Eric!

Viitorul deschide scorul prin Eric. Sut formidabil al brazilianului aproape de vinclu cu stangul din afara careului.

22'

Tanase trimite la intalnire pentru cursa lui Alibec. Iese Rimniceanu din poarta si respinge.

17'

Budescu primeste galben pentru simulare dupa o cadere in careul advers la un duel cu Daniel Lopez. A fost acolo un contact.

17'

Andrei Vlad retine sutul lui Vina.

14'

Planic reia cu capul si mingea este blocata de Rimniceanu.

13'

Corner

Alibec cade in careul celor de la Viitorul si cere penalty. Centralul Gaman arata coltul terenului pentru corner.

11'

Momcilovic intervine decisiv in fata lui Chitu si opreste o actiune promitatoare a celor de la Viitorul.

10'

Cicaldau centreaza pentru Vina in careul stelist, insa acesta rateaza complet sutul. O minge care s-a dus in peluza.

7'

Budescu centreaza in dreapta pentru Man, insa mingea este prea lunga.

5'

Un inceput prudent de ambele parti.

1'

Start de meci la Ovidiu.

20:11

Viitorul: Râmniceanu - Dani Lopez, Țîru, Horj, Cr. Ganea - Cicâldău, Mladen, Vână - Eric, Țucudean, Chițu.

FCSB: Vlad - Enache, Planic, Bălașa, Momcilovic - Pintilii, J. Morais - Man, Budescu, Fl. Tănase - Alibec

10:41

De sapte meciuri Steaua este neinvinsa in deplasare in campionat, mai precis de la 1-2 cu Dinamo pe 1 mai.

10:41

Steaua a marcat cel putin un gol in fiecare meci de campionat de pana acum, dar a si scos mingea din poarta in sase din cele opt partide disputate in Liga 1.

10:40

Viitorul şi Steaua s-au mai confruntat de 14 ori în Liga 1. De două ori s-au impus dobrogenii, de 11 ori au câştigat "roş-albaştrii", iar un joc s-a terminat la egalitate.

Sezonul precedent, in playoff, Viitorul obtinea primul succes pe teren propriu in istoria confruntarilor cu Steaua, un 3-1 pe 18 martie 2017.

Urma un 1-1 in returul de pe Arena Nationala care a apropiat titlul de echipa lui Gheorghe Hagi.