Etapa a 17-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul Viitorul - Sepsi.

22:23

86'

Gol Matei!

Fostul dinamovist Cosmin Matei duce scorul la 4-1 dintr-o lovitura de la 11 metri.

85'

Penalty pentru Viitorul obtinut de Matei in urma unui hent.

79'

Gol Rivaldinho!

Rivaldinho inscrie pentru 3-1 cu o reluare din interiorul careului.

72'

Centrare din stanga si Rivaldinho reia cu capul pe langa poarta.

70'

Houri trimite spre poarta, dar mingea iese in afara terenului.

68'

Filip in locul lui De Nooijer, accidentat.

62'

Artean suteaza pe langa poarta.

52'

Gol Munteanu!

Louis Munteanu o readuce pe Viitorul la conducere cu o deviere din 7-8 metri.

46'

S-a reluat meciul cu Viitorul in posesie.

21:34

Matei in locul lui Iacob la Viitorul.

21:19

Pauza la Ovidiu.

35'

Cartonas rosu !

Bouhenna este si el eliminat dupa al doilea galben incasat. Dubla inferioritate numerica pentru Sepsi.

33'

Oaspetii raman in zece jucatori. Tincu incaseaza al doilea galben si este eliminat.

27'

Gol Tincu!

Safranko egaleaza pentru Sepsi dupa o faza de la coltul terenului.

22'

Rivaldinho trimite pe spatiul portii, dar nu modifica tabela. Ramane 1-0.

10'

Gal vede si el cartonasul pentru un fault cu piciorul la genunchiul unui adversar.

10'

Minge pe bara a doua pentru Carnat, insa acesta nu ajunge balonul. Sansa pentru oaspeti.

6'

Safranko vede primul galben al meciului pentru un fault in saritura la Ghita.

4'

Gol Ghita!

Viitorul deschide scorul la prima faza fixa a meciului. Ghita reia cu capul in poarta dupa o centrare din corner.