3
Sepsi
Safranko 90' Mitrea 47' Eder Gonzalez 18'

Asa am trait Viitorul - Sepsi 3-3

Se joaca la foc automat in CASA Liga 1. O noua etapa, a 19-a, a debutat, marti, cu partida Viitorul Constan - Sepsi Sf.Gheorghe, meci transmis live text in aceasta pagina de la ora 15:30.

17:22

Final de meci.

90'

Gol Safranko!

Sepsi egaleaza pentru a treia oara in acest meci. Centrare din stanga si Safranko reia cu capul pentru 3-3.

84'

Gol Ciobanu!

Viitorul revine la conducere dupa un penalty obtinut de Gradinaru si transformat de Ciobanu.

68'

Gradinaru aproape de gol cu un voleu incercat din interiorul careului. Este prima aparitie a jucatorului de 25 ani la Viitorul.

63'

Ciobanu trage la poarta din afara careului. Prinde Jesus Fernandez.

47'

Gol Mitrea!

Sepsi egaleaza scorul dintr-o lovitura de la 11 metri. Mitrea refuza sa se bucure din respect pentru fostul sau club.

46'

Sepsi rateaza incredibil prin Bajrovic. Sut din centrul careului pe langa poarta.  Centralul Fesnic acorda insa penalty la o ciocnire intre Ciobanu si Eder.

46'

16:17

Pauza la Ovidiu.

45'

Gol Luckassen!

Viitorul revine la conducere prin Luckassen. Dubla reusita de atacantul olandez care ajunge astfel la cota 9 reusite in actualul sezon.

18'

Gol Eder Gonzalez!

Incredibila eroare a lui Artean. Capitanul gazdelor se complica la o faza banala pe faza de constructie, pierde mingea in fata lui Eder Gonzalez si spaniolul egaleaza pentru Sepsi.

8'

Viitorul deschide scorul prin Luckassen. Centrare din stanga pentru Matei, acesta reia spre poarta. Mingea respinsa de portarul Jesus in picioarele lui Luckassen este transformata de acesta in gol.

1'

Horatiu Fesnic fluiera startul meciului de la Ovidiu. Terenul, asa cum ne-am obisnuit, se prezinta in conditii impecabile pentru luna ianuarie.

15:27

Viitorul: 12 Cojocaru - 4 Dussaut, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc - 13 Matei, 18 Artean, 17 Ciobanu - 27 Ely Fernandes, 42 Luckassen, 20 Matan.

Sepsi: 12 Jesus - 88 Dimitrov, 29 Bouhenna, 3 Mitrea, 99 Csiszér, 22 Tamas, 17 Fofana, 4 Tincu, 13 Bajrovic - 14 Eder Gonzalez - 18 Safranko.

13:10

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 11 ori în principala competiţie internă, fiecare şi-a trecut în cont câte trei victorii, iar alte cinci jocuri s-au terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 19 septembrie 2020, Sepsi OSK - Viitorul 1-1, marcatori P. Safranko, respectiv A. Ciobanu.

Mircea Rednic vs Leo Grozavu în toate competiţiile: 7 jocuri - 3 victorii Rednic - o remiză - 3 succese Leo Grozavu.

Mircea Rednic vs Sepsi OSK în toate competiţiile: 6 jocuri – 2două victorii - o remiză - 3 înfrângeri.

Leo Grozavu vs Viitorul în toate competiţiile: 11 jocuri - 3 victorii - 5 remize - 3 înfrângeri.