0
0
Poli Iasi

Meciul Viitorul - Poli Iasi va fi reprogramat!

Partida de la Ovidiu a fost abandonata din cauza vizibilitatii reduse. Dupa mai bine de jumatate de ora de intrerupere, arbitrul Andrei Chivulete a revenit pe teren alaturi de jucatorii celor doua formatii pentru a verifica daca sunt indeplinite conditiile regulamentare de joc. Cum ceata nu a permis reluarea partidei, la 22:55 centralul a decis revenirea definitiva la vestiare spre nemultumirea unora dintre jucatori. O decizie cu privire la reluarea meciului va fi comunicata ulterior. Meciul a fost intrerupt in minutul 68 la scorul de 0-0.

Partida ar fi trebuit sa fie reluata marti la ora 16:00 din minutul 68, insa startul a fost amanat cu o ora din cauza cetii.

In continuare vizibilitatea la Ovidiu nu permite disputarea meciului in conditii regulamentare.

UPDATE, 17:00 - Nu se poate juca la Ovidiu din cauza vizibilitatii reduse, astfel ca meciul va fi reprogramat la o data ulterioara. Aceasta este decizia oficiala!

67'

Andrei Chivulete opreste meciul din cauza vizibilitatii scazute. Nu se mai vedea aproape nimic pe terenul de la Ovidiu. Cele doua echipe sun trimise la vestiare.

64'

Mladen si Djuranovic se lovesc la cap in urma unui duel la centrul terenului. Se schimba acolo cateva replici. Intervine si arbitrul.

63'

Prima ocazie mare a meciului apartine gazdelor. Matan reia cu stangul si mingea ocoleste de putin poarta.

61'

Ganea trimite slab pe langa poarta.

59'

Vizibilitate din ce in ce mai scazuta la Ovidiu din cauza cetii.

58'

Matei patrunde pe dreapta si centreaza fara adresa in careul oaspetilor.

46'

Se reia jocul.

21:32

Ganea intra in locul lui Sabala la Viitorul. Letonul n-a convins in primele 45 de minute.

21:16

Pauza la Ovidiu.

45'

Centrare sutata a lui Busu la una dintre putinele aparitii ale oaspetilor in jumatatea adversa.

41'

Domina Viitorul fara a pune in pericol poarta lanternei rosii.

31'

Ciobanu suteaza peste poarta. O minge trimisa de pe linia careului de 16 metri.

9'

Vanzo suteaza mult peste poarta dintr-o lovitura libera.

7'

Benzar primeste cartonas galben si va fi suspendat etapa urmatoare cu Dinamo.

6'

Ciobanu suteaza pe poarta. Prima actiune periculoasa apartine gazdelor.

2'

Popadiuc intra in locul lui Stan la oaspeti.

1'

Start de partida la Ovidiu.

0'

Viitorul: 12 Cojocaru - 6 Benzar, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 4 Dussaut - 13 Matei, 18 Artean, 17 Ciobanu - 30 Gradinaru, 9 Sabala, 20 Matan.

Poli Iasi: 12 Branescu - 19 Onea, 3 Baxevanos, 23 Frasinescu, 24 Busu - 11 Vanzo, 4 Mihalache - 77 Vega, 8 Passaglia, 29 Stan - 28 Duranovic.

12:43

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 19 ori în principala competiţie internă, de 12 ori s-au impus dobrogenii, de trei ori au câştigat ieşenii, iar alte patru jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 9 meciuri - 6 victorii Viitorul - 3 succese Poli Iaşi.

O singură victorie au reuşit dobrogenii în ultimele 13 runde, 2-1 cu FC Hermannstadt (10 ianuarie 2021), în rest șase remize şi șase înfrângeri.