3
0
Pandurii

Asa am trait Viitorul - Pandurii 3-0

Liderul Viitorul a primit vizita celor de la Pandurii, luni dupa-amiaza, de la ora 17:30, intr-un meci din etapa a 23-a din Liga 1. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

19:21

Viitorul castiga fara probleme si se distanteaza la 6 puncte de Steaua in fruntea clasamentului.

81'

Gol Coman!

Coman finalizeaza cu sut la coltul lung o patrundere personala in careul advers.

69'

Viitorul rateaza incredibil desprinderea pe tabela prin Casap. Sut moale trimis de acesta in bratele lui Rimniceanu.

60'

Stanca retine sutul trimis de Purece la prima bara.

53'

Surugiu il pune la incercare pe Rimniceanu si gorjenii rateaza a doua ocazie in acest meci.

51'

Iancu nu prinde poarta cu un sut din centrul careului la o minge respinsa in fata de Stanca. A dat sa rupa poarta atacantul Viitorului.

47'

La doar doua minute de la intrarea pe teren nigerianul Nwabueze vede cartonasul galben.

46'

S-a reluat meciul de la Ovidiu. Nwabueze intra la Pandurii si marcheaza practic debutul pentru gorjeni. Acesta l-a inlocuit pe Negoita.

18:15

Viitorul conduce confortabil dupa primele 45 de minute.

42'

Sut de la distanta trimis de Iancu si pe care Stanca l-a respins cu dificultate in realitate.

41'

Nedelcu aproape de un autogol. Respingerea cu capul a trecut aproape de stalpul din dreapta al portii lui Rimniceanu.

40'

Replica timida a gorjenilor. Boli acorda corner la centrarea lui Negoita.

36'

Gol Chitu!

Chitu transforma cu un sut pe jos bine plasat. Stanca a anticipat coltul si s-a aruncat bine, insa executia a fost una sigura.

36'

PENALTY pentru Viitorul la un hent comis de Negoita. De aceasta data Comanescu n-a mai ezitat in acordarea punctului cu var de la 11 metri.

30'

Gol Iancu!

Viitorul deschide scorul prin Iancu. Acesta reia din apropiere o minge intoarsa cu capul de Boli. Intr-o prima faza Morar sutase in bara.

28'

Gazdele solicita un penalty la mingea trimisa de Morar in mana lui Ene. Centralul Comanescu nu fluiera nimic.

24'

Pandurii rateaza deschiderea scorului prin Surugiu. Sut din marginea careului respins acrobatic in corner de portarul Rimniceanu.

19'

Gol anulat celor de la Viitorul pentru un offside la Chitu. Decizie complet eronata din partea arbitrului tusier!

17'

Benzar preia cu mana in careul advers si cei de la Pandurii repun mingea in joc printr-o lovitura libera.

12'

Asa cum era de asteptat, Viitorul pune stapanire pe minge inca de la inceput si are initiativa. Pandurii n-a trecut centrul terenului de doua ori pana acum.

9'

Purece trimite in fata portii, insa Chitu ezita si rateaza startul. Mingea se scurge in afara terenului.