1
Gaz Metan
Ely 82'

Asa am trait Viitorul - Gaz Metan

Etapa a 9-a se incheie, luni seara, cu meciul dintre Viitorul Constanta si Gaz Metan Medias, doua formatii din fruntea clasamentului in Liga 1

22:51

89'

Gol Rivaldinho!

Viitorul ajunge la 4-1 pe tabela dupa reusita lui Rivaldinho de la punctul cu var.

88'

Houri obtine lovitura de la 11 metri pentru Viitorul.

82'

Gol Ely!

Gaz Metan reduce din diferenta prin super executia lui Ely Fernandes.

74'

Gol Iancu!

Viitorul inscrie pentru 3-0 prin Iancu, jucator ajuns la a saptea reusita in acest sezon.

73'

Cabuz ajunge la a 4-a parada decisiva in acest meci. Acelasi Cardoso a trimis periculos.

71'

Cardoso se descurca de minune in careul gazdelor, dar rateaza finalizarea cu un exterior de efect.

64'

Gol Tiru!

Bogdan Tiru majoreaza avantajul celor de la Viitorul dupa o faza de la coltul terenului.

59'

Rosu il lasa pe Cardoso singur cu portarul, dar acesta aluneca la finalizare si trimite peste poarta.

57'

Cabuz are o noua super interventie. Cardoso a ratat din interiorul careului.

46'

21:49

Pauza la Ovidiu.

44'

Casap suteaza din afara careului si Plesca scapa mingea in afara terenului.

42'

Houri avertizat pentru un fault la Fofana.

34'

Dumitru Cardoso ramane singur cu portarul Cabuz. Parada exceptionala din partea portarului gazdelor.

34'

Jocul se muta rapid la cealalta poarta, unde Iancu il pune la incercare pe Plesca.

33'

Ocazie pentru Gaz Metan la patrunderea lui Dumitru si pasa in sase metri pentru Cardoso. Apare Boboc si respinge in corner.

16'

Gol Iancu!

Viitorul deschide scorul prin Iancu. Sut din afara careului la pasa intoarsa de Boboc.