1
FCSB
Gnohere 68'

Asa am trait Viitorul - FCSB 1-1

Etapa a 6-a din playoff a continuat cu duelul Viitorul - FCSB, meci cu miza in lupta pentru titlu.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:53

89'

Inca o sansa ratata de FCSB. Cap al lui Gnohere peste poarta.

89'

Man reia cu capul peste poarta dupa o faza de contraatac.

80'

Gol Ianis Hagi!

Viitorul egaleaza prin Ianis Hagi. Reluare din sase metri dupa o centrare din stanga.

80'

Minge in careul stelist pentru Dragus. Intervine decisiv Balgradean.

75'

Cartonas rosu !

Echilibrul numeric este restabilit dupa ce Achim vede al doilea galben.

72'

Achim (Viitorul) vede cartonasul galben.

68'

Gol Gnohere!

FCSB deschide scorul prin Gnohere dintr-o faza suspecta de offside.

61'

Benzar vede al doilea galben si este eliminat. FCSB ramane in inferioritate numerica.

58'

Gnohere scapa singur spre poarta si rateaza complet executia.

56'

Gnohere intra in locul lui Hora.

51'

Teixeira intra in locul lui Coman.

50'

Morais suteaza peste poarta din afara careului.

46'

Start de repriza secunda.

37'

Ciobanu suteaza peste poarta stelista.

29'

Centrare a lui De Nooijer din flancul stang si Ciobanu rateaza finalizarea din interiorul careului.

28'

Benzar centreaza periculos prin fata portii si Coman trece pe langa balon.

26'

Benzar il opreste pe Calcan in propria jumatate de teren si e galben asumat.

21'

Sansa de gol ratata de Viitorul prin Calcan. Interventie cu o mana din partea lui Balgradean.

18'

Ganea surprins in offside.

16'

Accelerare a lui Morais pe stanga cu intrare in careu. Sut pe langa poarta.

9'

Planic reia cu capul periculos dupa o lovitura de la colt.

6'

Lovitura libera a gazdelor ramasa fara rezultat. Centarea lui Ianis Hagi respinsa de apararea stelista.

3'

Coman incearca sutul de la distanta si mingea ajunge in bratelel lui Cojocaru.

2'

Faza fixa pentru FCSB in jumatatea adversa obtinuta de Tanase.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

20:44

Viitorul: Cojocaru  - Mladen, Tiru, Ghita, De Nooijer - Achim, Ciobanu - Vina, Calcan, Hagi - Ganea.
FCSB: Balgradean - Benzar, Cristea, Planic, Morais - Nedelcu, Filip - Man, Tanase, Coman - Hora.

12:58

Viitorul vs FCSB în Liga 1: 21 jocuri - 4 victorii Viitorul - două remize - 15 succese FCSB.

Palmares cu Viitorul gazdă: 10 jocuri - două victorii Viitorul - o remiză - șapte succese FCSB.

FCSB este echipa cu cele mai multe victorii la mai mult de un gol diferenţă, 11 din 17.

De 12 ori au punctat constănţenii în ultimul sfert, acesta fiind cel mai bun interval pentru echipa antrenată de Gheorghe Hagi.

FCSB este formaţia cu cele mai multe reuşite în sezonul actual, 57 de goluri.