Etapa a 17-a din CASA Liga 1 s-a incheiat, marti seara, cu duelul Viitorul - FCSB.

Vina suteaza peste poarta dupa o faza prelungita de atac.

Vina blocat in momentul sutului in careul gazdelor. Corner pentru FCSB.

74'

Cretu intra in locul lui Ovidiu Popescu la FCSB.

73'

Gol Ely!

Viitorul egaleaza prin Ely Fernandes. Sut din afara careului mingea fiind deviata usor de Miron.

71'

Gol Dussaut (ag)!

FCSB preia conducerea dupa autogolul lui Dussaut.

69'

Vina in locul lui Sut la FCSB.
Perianu in locul lui Octavian Popescu la FCSB.
Ganea in locul lui Matan la Viitoru.

68'

Ciobanu trimite peste poarta.

67'

Ciobanu obtine lovitura libera in duel cu Octavian Popescu. Faza buna pentru Viitorul.

65'

Vlad se opune golului la o lovitura de cap din sase metri.

62'

OFFSIDE. Luckassen marcheaza, dar golul este invalidat pentru o pozitie afara din joc la Boboc, jucatorul care a centrat.

59'

Mladen (Viitorul) pentru un fault la Buziuc.

56'

Gol Tanase!

FCSB egaleaza prin Florin Tanase din lovitura de la 11 metri.

55'

PENALTY pentru FCSB la patrunderea lui Octavian Popescu. Galben incasat de Boboc pentru proteste. Decizia lui Kovacs cat se poate de corecta la penalty.

54'

Tanase ajunge in cealalta jumatate si obtine lovitura libera in marginea terenului.

53'

Ciobanu primeste in careu, dar pierde in duel cu Tanase.

46'

Buziuc in locul lui Olaru la FCSB.

46'

A inceput repriza a doua.

20:48

Se termina prima repriza.

38'

Cojocaru retine sutul lui Olaru din afara careului. O minge pe mijlocul portii.

37'

Octavian Popescu abuzeaza de driblinguri si alege o pasa pentru Tanase in locul unui sut. Doar corner pentru FCSB.

34'

Man rateaza de putin poarta cu un sut din afara careului. Artean incaseaza un galben pentru fault la Olaru la centrul terenului.

31'

Patrundere a lui Octavian Popescu. Talonat de Artean acesta suteaza slab spre poarta.

25'

FCSB acuza socul primirii golului si nu se mai regaseste in joc.

18'

Gol Matei!

Viitorul deschide scorul prin fostul dinamovist Cosmin Matei. Gol din lovitura de la 11 metri.

17'

PENALTY pentru Viitorul la duelul dintre Cristea si Matan!

16'

Vlad iese gresit pe centrare, dar FCSB indeparteaza mingea.

16'

Matan obtine lovitura de la colt pentru Viitorul.

12'

Tanase reia slab spre poarta dupa o actiune in viteza.

9'

Cristea reia pe poarta dupa o centrare de la coltul terenului. O interventie sigura a lui Cojocaru.

1'

A început meciul.

0'

Viitorul: 12 Cojocaru - 4 Dussaut, 5 Mladen, 21 Dobrosavlevici, 77 Boboc - 13 Matei, 18 Artean, 17 Ciobanu - 27 Ely Fernandes, 42 Luckassen, 20 Matan.

FCSB: 99 Vlad - 23 Ov.Popescu, 17 Cristea, 4 Miron, 33 Radunovic - 27 Olaru, 89 Sut, 37. Oct.Popescu - 98 Man, 7 Coman, 10 Tanase.

11:47

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 25 de ori în principala competiţie internă, de patru ori au câştigat constăţenii, de 18 ori s-au impus bucureştenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 12 meciuri - două victorii Viitorul - două remize - 8 succese FCSB.

Cea mai recentă întâlnire directă: 30 august 2020, FCSB - Viitorul 3-0, goluri marcate de Fl. Tănase, S. Mladen (autogol) şi I. Vînă.