2
FC Botosani
Askovski 82' 28'

Asa am trait Viitorul - FC Botosani

Etapa a 5-a din Liga 1 s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre Viitorul si FC Botosani.

22:53

90'

Se joaca cu garda jos si Ofosu rateaza incredibil cu sut pe langa poarta.

90'

Ciobanu suteaza puternic din afara careului. Transversala se opune.

90'

Cabuz se opune golului la sutul lui Ofosu intr-o situatie de unu contra unu.

86'

Ce ocazie pentru Botosani la reluarea lui Ongenda. Respinge Ghita. Faza creata de Ofosu.

82'

Gol Askovski!

Pentru a doua oara Botosaniul egaleaza. Ofosu il depaseste in viteza pe Mladen si trimite in fata portii decisiv pentru Askovski.

70'

Accelerare a lui Ciobanu si finalizare cu sut peste poarta.

66'

Gol Iancu!

Viitorul revine la conducere prin reusita lui Iancu.

61'

Calcan in locul lui Filip, accidentat.

54'

Boboc in locul lui Ganea, a doua schimbare la Viitorul.

50'

Galben incasat de Ganea.

46'

Ciobanu in locul lui Artean la Viitorul.

46'

S-a reluat jocul de la Ovidiu.

21:46

Aproape ca nu am simtit cand au trecut aceste prime 45 de minute. S-a jucat un fotbal bun.

28'

Botosani egaleaza prin Askovski cu o reluare din sase metri. Minge saltata de Ongenda si prelungita apoi de Papa.

20'

Transversala gazdelor se opune la sutul lui Ofosu.

12'

Gol Eric!

Eric deschide scorul din lovitura de la 11 metri.

11'

Galben pentru proteste aratat lui Rodriguez.

10'

Penalty pentru Viitorul la caderea lui Ganea de langa Chindris.

1'

A inceput meciul.

0'

Viitorul: Cabuz, Mladen, Tiru, Ghita, Filip - Achim, Artean, Houri - Eric, Iancu, Ganea.

FC Botosani: Hankic - Harut, Miron, Chindris, Holzmann - Rodriguez, Papa - Askovski, Ongenda, Golofca - Ofosu.

12:37

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 12 ori în principala competiţie internă, de șase ori s-au impus constănţenii, de trei ori au învins botoşănenii, iar alte trei jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 6 jocuri - 4 victorii Viitorul - o remiză - un succes FC Botoşani.