1
Dunarea Calarasi
Honciu 0'

Asa am trait Viitorul - Dunarea Calarasi 0-1

De la ora 18:00 Viitorul a primit vizita nou-promovatei Dunarea Calarasi in al treilea meci oficial din acest sezon. Constantenii au trecut deja un tur in Europa League si se pregatesc de primul meci cu Vitesse.Apasati aici pentru live video

84'

Cartonas rosu !

Baluta vede al doilea galben si este eliminat. Om in plus pentru Dunarea Calarasi.

78'

Ultima schimbare la oaspeti: Mendy in locul lui Munteanu.

76'

Centrare a lui Achim si Ianis reia cu capul pe centrul portii.

74'

Noul intrat Pitu pierde mingea la centrul terenului si Munteanu porneste vijelios pe contraatac. Experimentatul Achim sta bine in teren si blocheaza.

71'

Alexi Pitu este aruncat in lupta de Gheorghe Hagi. Un pusti de doar 16 ani care a debutat in cupele europene contra lui Racing Luxembourg.

66'

Meciul este reluat cu minge de arbitru.

65'

Echipele revin pe teren. Nocturna s-a reaprins, dar ploua in continuare torential.

64'

Meci suspendat din cauza unei pene de curent! Centralul Rusandu opreste meciul.

61'

Incepe ploaia si este una torentiala. Spectatorii se adapostesc pe unde apuca.

60'

Intra si Kouakou in locul lui Honciu de asemenea la Dunarea Calarasi.

59'

Simion intra in locul lui Draghiceanu la oaspeti.

57'

Nori amenintatori se apropie de stadionul din Ovidiu. In caz de furtuna cu fulgere exista posibilitatea ca meciul sa fie chiar intrerupt.

46'

18:47

Pauza la Ovidiu.

45'

Ianis ia o faza pe cont propriu si suteaza peste poarta. O executie care tradeaza frustrarea atacantului de la Viitorul.

45'

Ianis rateaza lovitura de la 11 metri sau, altfel spus, Straton blocheaza mingea!

44'

Straton il sicaneaza pe Ianis inaintea loviturii de la 11 metri si este avertizat.

43'

Puscas l-a tinut evident pe Vodut in sase metri. Penalty indiscutabil.

42'

Viitorul primeste lovitura de la 11 metri la semnalizarea asistentului Sebastian Gheorghe.

39'

Baluta vede cartonasul galben.

36'

Vodut zguduie poarta cu un sut cu stangul din afara careului.

27'

Sansa mare de gol ratata de Ianis la mingea intoarsa de catre De Nooijer. O minge reluata din prima peste poarta.

21'

Tiru reia cu capul peste poarta centrarea lui Ianis din corner.

19'

Ciobanu se intoarce pe langa Puscas si trimite putin alaturi. Viitorul preseaza puternic in cautarea egalarii.

19'

Dragus ia o faza pe cont propriu si trimite peste poarta.

16'

Sut de la distanta incercat si de Dragus. Nicio emotie pentru Straton.

12'

Vana suteaza din nou din afara careului, dar mingea se duce in blocajul fundasilor adversi.

7'

Straton respinge in corner o minge sutata din afara careului de Vana. O minge cu pamantul si avem prima lovitura de la colt a terenului.

3'

Lovitura libera pentru oaspeti in marginea careului pentru un hent. Jucatorii din Calarasi solicita chiar penalty. Nici vorba de asa ceva.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Gol Honciu!

Dunarea Calarasi marcheaza primul gol din istorie in Liga 1 prin Honciu. Acesta a inscris cu un sut perfect din lovitura libera.

0'

16:12

Hagi l-a invins de fiecare data pe Alexa in Liga 1:

Sezonul 2015-2016, Viitorul - ACS Poli 4-0.

Sezonul 2016-2017, Viitorul - ASA Tg Mureş 3-1.

Sezonul 2016-2017, ASA Tg Mureş - Viitorul 0-2.

16:12

Doar o partidă a pierdut Viitorul acasă pe prima scenă în ultimele 11 luni, 1-2 cu CFR (15 aprilie 2018), în rest are opt succese şi cinci remize.

16:11

Echipa antrenata de Dan Alexa are o singura infrangere in ultimele 35 de meciuri. In rest are 29 de victorii.