1
Dinamo
Borja Valle 64'

Asa am trait Viitorul - Dinamo 2-0

De la ora 21:00 am transmis live text in aceasta pagina meciul Viitorul - Dinamo, partida din etapa a 10-a in CASA Liga 1.

22:52

Final de meci.

90'

Din nou Camara la finalizare. Suteaza slab pe langa poarta.

71'

Camara suteaza in bara! Dinamo aproape de 2-2.

69'

Ganea rateaza singur cu portarul dinamovist.

64'

Gol Borja Valle!

Dinamo reduce din diferenta prin Borja Valle.

56'

Gol Luckassen!

Luckassen puncteaza cu un stang din alergare la coltul lung.

53'

Gol Dobrosavlevici!

Viitorul deschide scorul dupa o faza fixa. Dobrosavlevici marcheaza cu capul din sase metri.

46'

21:45

Pauza in meciul de la Ovidiu.

44'

Ahmed suteaza si el pe langa poarta Viitorului.

43'

Gueye cauta poarta cu un sut din afara careului. Mingea se duce peste.

33'

Gol suteaza pe directia portarului dupa ce a primit o minge de la Dussaut, fundasul dreapta al gazdelor.

30'

Casap suteaza peste poarta dinamovista.

27'

Ely Fernandes rateaza de putin deschiderea scorului. Un sut cu stangul din interiorul careului.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Viitorul: Tordai - Dussaut, Ghiţă, Dobrosavlevici, De Nooijer - Casap, Gaztanaga, Măţan - V. Fernandez, Luckassen, Ely.

Dinamo: Mejias - Sorescu, Puljic, Ehmann, Isma Lopez - J. Gol, P. Anton - Bani, B. Valle, Aleix Garcia - Gueye.

13:14

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 22 de ori în principala competiţie internă, de nouă ori s-au impus dobrogenii, de șase ori au câştigat bucureştenii, iar alte șapte partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: 11 jocuri - 3 succese Viitorul - 5 remize - 3 victorii Dinamo.

Cea mai recentă întâlnire directă: 5 august 2020, Dinamo - Viitorul 1-1 (D. Sorescu / Vl. Achim).