5
0
Dinamo

Asa am trait Viitorul - Dinamo 5-0

Viitorul si Dinamo au tras cortina peste prima etapa a noului sezon de Liga 1. Meciul a fost live text in aceasta pagina incepand cu ora 21:00.

23:10

90'

Montini reia pe langa poarta din pasa lui Popa. Am ajuns in minutul 81.

90'

Ocazie buna ratata si de Dinamo prin sarbul Perovic (min.72).

90'

Gol Eric!

Eric prinde un sut sanatos de la distanta si-l invinge pe Straton. Minutul 70.
E clar ca jucatorii lui Dinamo sunt total iesiti din forma.

90'

Gol Iancu!

Iancu duce scorul la 4-0, gol care se pune in minutul 69.

90'

Birsan a fluierat reluarea meciului.

90'

Suporterii dinamovisti au parasit in cele din urma tribuna si meciul va fi reluat din minutul 67!

85'

Marcel Birsan cheama jucatorii la marginea terenului. Suporterii dinamovistii scandeaza ironic "campionii, campionii".

77'

Florin Prunea, noul manager general al lui Dinamo urca in peluza sa discute cu suporterii.

76'

Jandarmii au facut scut viu in fata peluzei ocupate de suporterii dinamovisti. Pe margine sunt discutii intre seful de dispozitiv si arbitrul Marcel Barsan. Hagi isi arata nemultumirea pentru intreruperea meciului.

68'

Scene de lumea a treia a fotbalului la Ovidiu. Stewarzii sunt depasiti numeric si suporterii dinamovisti ameninta cu invadarea terenului. "Plecati cu totii, lasati-ne, Dinamo nu este o afacere, scandeaza acestia" si "Sarim, sarim si va macelarim" scandeaza acestia. In cele din urma isi fac aparitia primele efective de jandarmi. De la statia stadionului sunt avertismente ca galeria dinamovista va fi evacuata si meciul suspendat.

67'

Gol Calcan!

Calcan majoreaza avantajul celor de la Viitorul. Mai multi suporteri dinamovisti patrund pe teren. E haos acum la Ovidiu. Fortele de ordine nu fac fata!

54'

Straton respinge peste poarta sutul lui Matan. Inca o sansa ratata de Viitorul. Cei de la Dinamo sunt aproape KO.

48'

Gol Ganea!

Viitorul isi majoreaza avantajul prin Ganea cu sut din interiorul careului.

46'

S-a reluat jocul.

41'

Moura suteaza pe langa poarta aparata de Tordai. Una dintre putinele aparitii ale lui Dinamo la poarta Viitorului.

26'

Din nou aproape de gol Viitorul dupa o eroare a defensivei dinamoviste. Suporterii bucuresti scandeaza "Demisia, Demisia".

17'

Ocazie de 2-0 ratata de Iancu. Lasat singur cu portarul Straton, atacantul de la Viitorul suteaza in plasa laterala.

15'

Matan trimite pe deasupra portii dintr-o lovitura libera.

9'

Gol Iancu!

Iancu ramane in pozitie de finalizare singur cu portarul si Viitorul are 1-0!

2'

Nici n-a inceput bine meciul ca suporterii dinamovisti ii scandeaza numele lui Mircea Rednic, injurandu-l pe patronul Ionut Negoita.