1
Dinamo
Costache 82'

Asa am trait Viitorul - Dinamo 0-1

Meciul dintre campioana Viitorul si Dinamo a fost live text in aceasta pagina, duminica, dupa ora 18:00. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

19:58

82'

Gol Costache!

Costache pacaleste jocul la offside al gazdelor, patrunde spre poarta si deschide scorul cu un sut la coltul scurt.

78'

Romera intra in locul lui Dudea.

78'

Rivaldinho suteaza pe langa poarta dupa o deviere a lui Nemec.

75'

Viitorul a pierdut centrul terenului dupa iesirea lui Eric, iar Dinamo isi asuma constructia in aceste momente ale jocului.

72'

Jocul devine tot mai fragmentat pe masura trecerii timpului. Constantin ia galbenul pentru un fault asupra lui Rivaldinho.

65'

Mladen vede galbenul pentru intrarea asupra lui Busuladzic la centrul terenului.

63'

Dubla inlocuire la Viitorul: Herea in locul Eric si Coman in locul lui Dumitrescu.

60'

Se incing spiritele in tribune. Fanii dinamovistii ii provoaca pe cei de la Viitorul: "Sclavii lui Steaua, voi sunteti sclavii lui Steaua". Suporterii gazdelor raspund cu celebrul: "Campionii, campionii".

59'

Nemec intra in locul lui Albin la Dinamo.

54'

Tordai se resimte dupa o coliziune in fata portii. Meciul este oprit si portarul celor de la Viitorul este retras pe banca. Intra Buzbuchi la gazde.

51'

Penedo se opune deschiderii scorului la sutul lui Vina din 6-7 metri dupa un corner al lui Eric.

47'

Grecul Katsikas intra in locul lui Nedelcearu.

46'

Ovidiu Hategan fluiera startul reprizei secunde.

18:49

Pauza la Ovidiu.

45'

Repriza se incheie cu o lovitura libera a lui Dinamo. Mingea ajunge in bratele lui Tordai.

45'

Ocazie monumentala ratata de Tucudean din 2-3 metri la o pasa in fata portii oferita de Vina din stanga.

43'

Contra avertizat ca va fi trimis in tribuna. Acesta se calmeaza si ia loc pe banca.

41'

Eric suteaza pe langa poarta. Penedo era pe minge.

36'

Tordai respinge cu o mana sutul lui Bumba din marginea careului, dupa ce tot acesta ajunsese o minge a lui Rivaldinho cu un efort de admirat.

34'

Patrundere a lui Tucudean pe un spatiu in zona centrala. Sut pe langa poarta dinamovista.

32'

Anton incearca acum poarta si suteaza pe langa din afara careului.

31'

Galben primit de Filip pentru o intrare asupra lui Lopez.

29'

Inca o eroare din partea lui Boli in flancul stang. Pierde in fata lui Rivaldinho, apare insa Constantin si respinge afara.

25'

Eric executa foarte aproape de poarta, iar Penedo se ciocneste de butul din stanga si ramane intins pe teren.

24'

Tucudean obtine lovitura libera in marginea careului dinamovist la un contact cu Anton.

21'

Hodorogea apare periculos la prima bara si nu reuseste sa reia decisiv spre poarta centrarea lui Eric din corner.

15'

Costache trece usor de Boli in flancul drept, dar apare Constantin si blocheaza centrarea dinamovistului.

9'

Dubla interventie din partea lui Penedo. Acesta scoate incredibil un sut de la distanta, dupa care se opune la reluarea lui Lopez din apropiere.

7'

Dinamo replica taios si rateaza a doua oara deschiderea scorului. Bumba trimite pe langa poarta o minge recentrata in mijlocul careului.

7'

Vina centreaza de langa Dudea din flancul stang, resping dinamovistii.

2'

Ratare monumentala si din partea lui Dinamo. Costache profitase intr-o prima faza de gafa lui Tordai si, cu poarta complet goala in fata, jucatorul lui Dinamo suteaza in bara.

1'

Tucudean rateaza deschiderea scorului in secunda 30 a meciului. Inceput furibund de partida.

1'

Start de partida la Ovidiu.

18:00

FC Viitorul (manager tehnic Gheorghe Hagi): Tordai - Dumitraș, Hodorogea, M. Constantin, Boli - Lopez, Mladen, Dumitrescu - Vînă, Țucudean, Eric.

Rezerve: Buzbuchi - Rădoi, Coman, Herea, Ciobanu, Ghiță, Băluță.

Dinamo (antrenor Cosmin Contra): Penedo - Dudea, Nedelcearu, Maric, Filip - Busuladzic, Anton - Costache, Bumba, Albin - Rivaldinho.

Rezerve: Brănescu - Katsikas, Hanca, Nemec, Mahlangu, Nascimento, Romera.

Arbitri: Ovidiu Hațegan (Arad) - Valentin Avram (București), Sebastian Gheorghe (Suceava); rezervă: Iulian Dima (București).