2
CSU Craiova
Mitrita 71' 27'

Asa am trait Viitorul - CSU Craiova 0-2

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Viitorul - CSU Craiova din etapa a 7-a a Ligii 1. Click pentru streaming live
INFO: Toate meciurile din Liga 1 Betano se pot viziona online legal pe site-ul sponsorului campionatului. Iti trebuie un cont de membru si un sold de minimum 50 de bani (0,50 lei).

20:25

77'

Calancea prinde fara probleme mingea sutata de Tucudean din afara careului.

71'

Gol Mitrita!

Pasa decisiva oferita de Tiago peste Boli, Mitrita ramane singur cu portarul si finalizeaza pe langa Rimniceanu. Mitrita, fost jucator la Viitorul, nu se bucura dupa golul inscris impotriva fostei sale echipe.

69'

Schimbari in ambele tabere. Screciu in locul lui Spahija la Craiova. Hagi muta cu Chitu in locul lui Herea si Cicaldau in locul lui Eric.

67'

Inca o sansa de gol ratata de Viitorul dupa o actiune in stanga care i-a avut in prim plan pe Coman si Ganea. Mingea a ajuns cu sansa la Tucudean care l-a intins pe Calancea cu un sut din cadere.

63'

Boli apare la finalizare si trimite departe de poarta.

63'

Calancea respinge in corner sutul lui Coman din actiune. Acesta a trimis la coltul lung dupa o frumoasa patrundere personala.

61'

Barthe intra in locul lui Kelic la Craiova.

59'

Mateiu vede cartonasul galben pentru tinerea de tricou a lui Eric.

57'

Tiago respinge in corner o centrare din lovitura libera. Centrare a lui Eric si Calancea se opune golului la reluarea lui Tucudean.

45'

19:19

Se incheie prima repriza a meciului de la Ovidiu.

41'

Patrundere a lui Burlacu pe zona centrala, insa acesta rateaza complet executia din marginea careului.

37'

Galben incasat de Spahija pentru o interventie cu mana in gatul lui Coman.

33'

Tucudean rateaza incredibil sansa egalarii dupa o preluare foarte buna in careul oltenilor. Finalizarea a fost complet ratata.

27'

Mitrita deschide scorul pentru Craiova dupa o eroare uriasa comisa de Coman. Acesta a preluat pe piept in careu total neglijent si i-a permis lui Mitrita sa puncteze cu un sut la coltul lung.

26'

Corner pentru Viitorul la un sut al lui Zlatinsky deviat in corner.

18'

Interventie formidabila a lui Tiru cu un picior salvator in fata lui Mitrita la pasa in adancime oferita de Gustavo. O faza care l-ar fi lasat pe Mitrita singur cu portarul.

14'

Mitrita intra in careu, isi face mingea pe dreptul si suteaza mult peste poarta.

9'

Dimitrov de la Craiova este si el avertizat.

9'

Herea vede primul cartonas galben pentru un fault din spate asupra lui Gustavo.

3'

Galben primit de Boli pentru un fault in marginea careului.

3'

Lovitura libera pentru Craiova din marginea careului lateral dreapta. Gustavo centreaza in careu si oltenii obtin lovitura de la colt.