2
1
U Craiova
Barbut 9'

Asa am trait Viitorul - Craiova 2-1. Rivaldinho inscrie sub privirile tatalui sau!

Am transmis live text in aceasta pagina de la 21:30 meciul de playoff dintre Viitorul si Craiova.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

23:21

90'

Meciul e prelungit cu trei minute.

90'

Sut peste poarta trimis de Draghici dupa o actiune prelungita a Craiovei.

79'

Houri patrunde pe zona centrala, insa trimite pe langa poarta.

76'

Baicu intra la Craiova in locul lui Mateiu.

70'

Noul intrat Achim rateaza din 16 metri sansa golului de 3-1. O minge care s-a dus putin peste poarta.

68'

Rivaldinho e schimbat cu Achim. Mutare defensiva operata de Gheorghe Hagi.

61'

Actiune rapida a Craiovei initiata de Cicaldau si finalizata de Barbut cu sut peste poarta.

57'

Gol Rivaldinho!

Ce moment! Rivaldinho inscrie din pasa lui Ganea sub privirile tatalui sau, marele Rivaldo.

54'

George Ganea intra in locul lui Dragos Dragus la Viitorul.

46'

Radu Petrescu fluiera startul reprizei secunde.

22:19

Pauza la Ovidiu.

43'

Gol Ianis Hagi!

Gol fabulos marcat de Ianis Hagi cu dreptul de la distanta. Bucurie de nedescris in tabara gazdelor.

37'

Actiune a lui Fortes in zona centrala finalizata cu sut peste poarta din afara careului.

23'

Iacob trimite pe langa poarta din centrarea lui Ianis Hagi. Viitorul incepe sa puna probleme in atac.

14'

Raspunde Viitorul printr-un sut de la distanta incercat de la distanta.

13'

Craiova continua sa domine jocul si Fortes trimite in plasa laterala dupa o patrundere personala in careu.

9'

Gol Barbut!

Barbut deschide scorul cu o reluare din interiorul careului.

6'

Al doilea sut pe poarta trimis de olteni in acest meci. Barbut l-a testat pe Cojocaru din 16 metri.

1'

Cicaldau trimite pe jos printre picioarele a doi adversari. Prima ocazie dupa doar 31 de secunde.

1'

Incepe meciul de la Ovidiu.

0'

Viitorul: Cojocaru - Boboc, Ţîru, Ghiţă, De Nooijer - Iacob, Băluţă, Houri - Drăguş, Rivaldinho, I.Hagi;

Craiova: Pigliacelli - Donkor, Kelic, Ferreira - Martic, Mateiu, Cicâldău, Bancu - Bărbuţ, Fortes, Mihăilă.

09:42

O singură înfrângere au suferit dobrogenii în ultimele șase meciuri de campionat, 0-1 acasă cu CFR Cluj, în rest au trei succese şi două remize.

Două victorii, un egal şi două partide pierdute este palmaresul oltenilor pe teren advers în acest an calendaristic.

Cele două echipe s-au mai întâlnit pe prima scenă de 14 ori, de patru ori au câştigat dobrogenii, de cinci ori s-au impus oltenii, iar alte cinci jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Viitorul gazdă: Șapte jocuri - două succese Viitorul - trei remze - două victorii U Craiova.