0
0
U Craiova

Asa am trait Viitorul - Craiova in derby-ul etapei a 22-a

Seara de duminica in Liga 1 Betano s-a incheiat cu meciul dintre Viitorul Constanta si U Craiova 1948 CS, doua dintre echipele cu ambitii la playoff si chiar titlu.
Apasati aici pentru live video

21:55

82'

Rivaldinho isi face revenirea in Liga 1 Betano. Brazilianul il inlocuieste pe Houri.

80'

ANdrei Cristea in locul lui Koljic la Craiova.

79'

Ianis Hagi se demarca in careul Craiovei, apare insa Pigliacelli si blocheaza cu piciorul. O faza spectaculoas!

76'

Pigliacelli blocheaza sutul lui Ianis Hagi. Viitorul ramane in presiune pe fondul pasului inapoi facut de olteni.

65'

Cea mai mare ocazie de gol a gazdelor dupa o faza creata de Ianis Hagi. Acesta l-a deschis pe de Nooijer, insa mingea olandezului a fost blocata de Pigliacelli.

54'

Ocazie pentru Craiova la mingea stearsa cu capul de Kelic pe langa poarta din centrarea lui Cicaldau.

47'

Cojocaru respinge in fata o minge sutata din afara careului.

46'

Ce ocazie rateaza Craiova prin Mihaila dupa o balon pierdut de Mladen in propriul careu.

46'

S-a reluat partida.

20:50

Pauza in meciul de la Ovidiu.

31'

Cojocaru apara lovitura de la 11 metri executata slab de Koljic!

30'

Penalty provocat de Kuipers. Olandezul l-a tinut in careu pe Koljic.

26'

Un meci pana acum de uzura, fara ocazii de poarta. Ritmul de joc este insa unul bun.

17'

Ianis Hagi intoarce mingea in 16 metri pentru sutul lui Achim cu latul. Balonul trece pe langa poarta.

8'

Houri este si el avertizat pentru lovirea balonului dupa fluierul arbitrului.

2'

Donkor incaseaza repede primul galben al meciului pentru o lovitura aplicata lui Ianis Hagi in saritura.

1'

A inceput meciul del a Ovidiu.

0'

17:33

Cinci victorii, o remiză şi patru înfrângeri este palmaresul grupării dobrogene pe teren propriu în ediţia curentă.

Oltenii au reuşit să înscrie de 20 de ori, având cel mai bun atac din postura de vizitatori (la egalitate cu FCSB).

Ultima victorie bifată de dobrogeni: 7 mai 2017, U Craiova - Viitorul 0-1, gol Florinel Coman.

O singură remiză albă s-a înregistrat în duelurile directe, pe 16 martie 2018, la Ovidiu.

Viitorul vs U Craiova în Liga 1: 13 jocuri - 4 succese Viitorul - 4 remize - 5 victorii U Craiova.

Palmares cu Viitorul gazdă: 6 jocuri - două victorii Viitorul - două remize - două succese U Craiova.