3
0
Concordia Chiajna

Asa am trait Viitorul - Concordia 3-0

Campioana Viitorul avea nevoie de cele trei puncte ca de aer in meciul cu Concordia Chiajna, sambata seara, in etapa a 21-a din Liga 1 Betano. Click aici pentru live video legal.

18:54

80'

Deaconu trimite din lovitura libera in bratele lui Tordai.

76'

Gol Eric!

Eric inscrie de la punctul cu var.

74'

Penalty pentru Viitorul la un hent comis de Barboianu.

68'

Vina in locul lui De Nooijer.

59'

Horj intra in locul lui Lopez.

58'

S-a reluat jocul. Dani Lopez ramane pe margine pentru ingrijiri suplimentare.

57'

Ambulanta patrunde pe teren. Lopez s-a ridicat si este constient.

55'

Ciocnire in aer intre Lopez si Bumba. Spaniolul ramane pe gazon nemiscat si intervine staff-ul medical.

55'

Batin aproape de gol la prima atingere de balon. Reluare peste poarta din 9-10 metri.

54'

Bawab ii lasa locul lui Batin.

49'

Din nou Eric are sansa unui sut din lovitura libera. Mingea depasesete zidul, dar trece si peste poarta.

48'

Hodorogea reia cu capul peste poarta Concordiei.

47'

Eric suteaza in zid dintr-o lovitura libera.

46'

17:50

Pauza la Ovidiu.

45'

Gol Tucudean!

Tucudean reuseste dubla cu o reluare din interiorul careului mic la pasa lui Ganea.

45'

Corner pentru Viitorul la sutul lui Baluta deviat in afara terenului.

41'

Un hent comis de Albu in marginea propriului careu ramas nesanctionat de Comanescu.

38'

Aproape de egalare Concordia la sutul lui Bawab. Mingea din 17 metri trece pe langa poarta.

32'

Tucudean profita de o eroare a lui Albu si deschide scorul cu un sut pe jos din interiorul careului. Reusita cu numarul 10 pentru atacantul campioanei.

27'

Eric trimite spre poarta dintr-o lovitura libera. Mingea nu trece de zidul oaspetilor.

24'

De Nooijer este avertizat pentru un fault din spate asupra lui Gradinaru.

20'

Albu este avertizat pentru un fault asupra lui Tucudean.

15'

Ganea a incercat sutul de la distanta. Mingea s-a dus peste poarta.

12'

Chitu apare la finalizare si reia in plasa laterala.

9'

Baluta incearca sutul de la distanta. Prinde Balgradean, portar care si-a schimbat ghetele de joc dupa numai cateva minute.