1
Chindia
Florea 65'

Asa am trait Viitorul - Chindia

De la ora 18:00 am transmis, sambata, partida Viitorul Constanta - Chindia Targoviste, meci din etapa a 11-a din playout.

19:51

88'

Yameogo incearca poarta celor de la Viitorul din interiorul careului. Mingea se duce putin pe langa.

83'

Gol Rivaldinho!

Dubla reusita de Rivaldinho. E 4-1 si zarurile sunt aruncate.

76'

Mare ocazie ratata de Viitorul prin Iancu dupa o faza de contraatac. Mingea se duce putin pe langa poarta.

72'

Actiune frumoasa a lui Rivaldinho finalizata cu sut din afara careului. Mingea il surprinde pe Aioani si e 3-1 pentru Viitorul.

65'

Gol Florea!

Chindia reduce din diferenta prin Florea, jucator intrat de putine minute in teren. Un sut din afara careului pe jos care il surprinde pe Cabuz.

62'

Gol Iancu!

Viitorul face 2-0 prin Iancu. Sut de la distanta prin care il surprinde pe Aioani. Un gol care i se poate reprosa portarul Chindiei.

A 18-a reusita pentru Iancu in actualul sezon!

58'

Florea trimite cu capul pe langa poarta din centrul careului.

52'

Faza de contraatac pentru Viitorul. Se ridica fanionul pentru offside la Munteanu.

46'

42'

Gol Ganea!

George Ganea deschide scorul pentru Viitorul cu o reluare din apropiere. Golul cu numarul 4 in acest campionat pentru fiul fostului international Ionel Ganea.

28'

Penalty solicitat de gazde la caderea in careu a lui Munteanu. Decizie corecta a arbitrului de a lasa jocul sa continue.

20'

Aioani iese din poarta si respinge in extremis din fata tanarului Munteanu.

11'

Continua iuresul gazdelor si acelasi Aioani se opune golului la sutul lui Ganea.

7'

Portarul Aioani respinge in lateral sutul lui Capusa. Prima ocazie a meciului apartine asadar gazdelor.

1'

A inceput meciul de la Ovidiu.

0'

Viitorul: Căbuz – Căpuşă, Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Ciobanu, Artean, Achim – Iancu, L. Munteanu, Ganea.

Chindia: Aioani – Martac, Piţian, Benga, Corbu – Dumitraşcu, V. Raţă – Neguţ, O. Bic, Piftor – Florea.

14:53

Avancronica

Viitorul şi Chindia s-au mai întâlnit în principala competiţie internă doar în ediţia curentă, de două ori s-au impus dobrogenii, iar o partidă s-a terminat cu victoria târgoviştenilor.

Primul duel a avut loc pe 19 iulie 2019, Chindia - Viitorul 0-1, gol înscris de Eric de Oliveira. Constănţenii au câştigat şi meciul retur din sezonul regulat, 3-0 la Ovidiu (George Ganea, Radu Boboc, Louis Munteanu).

Cea mai recentă confruntare directă: 17 iunie 2020, Chindia - Viitorul 2-1, marcatori Cr. Neguţ - dublă, respectiv C. Matei.