2
CFR Cluj
Deac 26' Omrani 12'

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj 1-2

De la 20:45 transmitem live text in aceasta pagina duelul din playoff care le opune pe Viitorul si CFR Cluj. Apasati aici pentru live video

22:36

Final de meci, desi cei de la Viitorul obtinuse o lovitura libera in marginea terenului.

90'

Trei minute suplimentare pentru acest meci.

86'

Omrani ii lasa locul lui Costache. Atacantul francez este fluierat copios pentru trageri de timp.

86'

Gol Ianis Hagi!

Arlauskis blocheaza mingea sutata de Ianis Hagi de la 11 metri, insa pe faza mijlocasul gazdelor impinge balonul in poarta.

82'

Penalty pentru Viitorul la un hent comis de Boli.

73'

Ianis Hagi prinde spatiul portii cu un sut de la distanta, fara insa a-i pune probleme lui Arlauskis.

57'

Gavra reia spre poarta, mingea e deviata de Vinicius si ajunge in bratele lui Arlauskis.

55'

Baluta suteaza mult peste poarta de la distanta. Mingea se loveste de rama exterioara a peluzei de la Ovidiu.

51'

Patrundere a lui Ganea cu sut spre poarta. Blocheaza Boli.

46'

Se reia jocul de la Ovidiu.

21:48

Vodut intra in locul lui Ciobanu la Viitorul.

21:32

Se termina o repriza dominata de CFR. De fapt, sa fim realisti, Viitorul a facut un simplu act de prezenta pe teren.

44'

Camora este avertizat pentru un fault in propria jumatate.

40'

Istvan Kovacs il avertizeaza pentru ultima oara pe Dan Petrescu. La urmatoareaa abatere disciplinara tehnicianul oaspetilor va fi trimis in tribune.

26'

Gol Deac!

Deac se infiltreaza in spatele apararii celor de la Viitorul si inscrie dintr-o pozitie singur cu portarul.

23'

Sansa mare de egalare irosita de Viitorul la lovitura de cap a lui Tiru. Mingea il atinge pe Omrani, dar nu se acorda corner. O eroare de arbitraj.

12'

Gol Omrani!

CFR deschide scorul dupa o faza de contraatac prin francezul Omrani excelent servit in fata portii de Tucudean.

9'

Prima ocazie a meciului apartine oaspetilor la sutul lui Deac din lovitura libera. Cojocaru se intinde si respinge peste transversala.