1
CFR Cluj
Paun 73'

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj 0-1 in playoff

De la 20:30 am transmis live text derby-ul rundei a doua din playoff, meciul dintre Viitorul si CFR Cluj, campioanele ultimilor doi ani in Liga 1 Betano.
Nu ai TV? Apasa aici pentru a vedea live video meciul

22:23

90'

Bud in locul lui Omrani, ultima schimbare la CFR.

90'

Ianis Hagi suteaza pe poarta. Respinge Vinicius de langa prima bara.

89'

Camora avertizat pentru oprirea neregulamentara a lui Ianis Hagi in marginea terenului.

84'

Centrare periculoasa a lui Ianis Hagi in fata portii. Niciun coechipier nu se afla la finalizare.

83'

Ciobanu ia o faza pe cont propriu, dar suteaza peste poarta dintr-o pozitie favorabila.

73'

Gol Paun!

CFR Cluj deschide scorul prin Paun din pasa lui Djokovic.

56'

Cojocaru se opune golului la sutul lui Ionita. Cea mai mare ocazie a partidei, dupa ce acelasi Ionita ratase si in prima repriza.

53'

Omrani incearca o executie pretentioasa din afara careului.

52'

Rivaldinho intra in locul lui Dragus care nu se prea grabeste sa iasa din teren.

46'

S-a reluat partida.

21:18

Pauza in meciul de la Ovidiu.

38'

Sut de la distanta incercat de Ianis Hagi. Mingea trece alaturi.

29'

Centrare a lui Ianis Hagi in fata portii si Dragus rateaza de putin intalnirea cu balonul. Arlauskis era batut.

28'

Cojocaru blocheaza in extremis sutul lui Ionita. Cea mai mare ocazie de pana acum dupa un contraatac al clujenilor.

27'

Inca un galben in tabara oaspetilor. Bordeianu jucatorul avertizat.

25'

Patrunde Ianis Hagi, il intoarce pa Camora si suteaza pe langa poarta.

11'

Omrani vede primul galben al meciului pentru un fault asupra lui Tiru.

8'

Ianis Hagi reia putin pe langa poarta dupa o patrundere a lui Houri. O reluare dificila din unghi.

3'

Dragus ajunge intr-o pozitie favorabila, dar sutul peste poarta il face pe Hagi sa-si puna mainile in cap.

2'

Faza fixa la poarta gazdelor. Deac arunca mingea in careu, resping cei de la Viitorul.