1
CFR Cluj
Tucudean 33'

Asa am trait Viitorul - CFR Cluj 0-1

Etapa a 20-a din Liga 1 Betano s-a incheiat, luni seara, cu meciul dintre Viitorul si CFR Cluj.Apasati aici pentru live video

21:56

90'

Ionita II intra la oaspeti in locul lui Deac.

89'

Houri si Camora avertizati.

79'

Lovitura libera pentru Viitorul ramasa fara rezultat. Ianis Hagi a centrat in careu, dar mingea n-a avut adresa.

71'

Ciobanu in locul lui Boboc la Viitorul.

69'

Houri suteaza peste poarta. Putea obtine mai mult francezul din aceasta faza.

65'

Cate o schimbare in fiecare tabara: Paun in locul lui Tucudean la oaspeti si Achim in locul lui Artean la gazde.

64'

Dificultati majore pentru cei de la CFR sa mai iasa din propria jumatate. In cele din urma Deac obtine un fault si mai taie din elanul gazdelor.

62'

Dragus cauta poarta cu un sut din marginea careului. Se opune acolo Camora. Preseaza tot mai puternic cei de la Viitorul.

60'

Parada meciului oferita de Arlauskis. Acesta o mentine pe CFR Cluj la conducere. De Nooijer a centrat din stanga si Mladen a reluat cu capul.

46'

21:05

Houri in locul lui Vodut la Viitorul.

20:47

Pauza la Ovidiu.

37'

Ianis Hagi incearca poarta cu o executie direct din corner. Respinge Arlauskis peste bara.

33'

Gol Tucudean!

CFR Cluj deschide scorul prin Tucudean. O reluare fulgeratoare din interiorul careului, dar mai interesant e cat de liber se afla Tucudean in careul advers.

32'

Centrare a lui Vina din stanga si Vodut reia cu capul pe coltul scurt. Acolo e Arlauskis.

27'

Tucudean cade in careul gazdelor si se alege cu un galben pentru o simulare.

25'

Minge inalta si Artean reia cu capul din sase metri mult peste poarta.

25'

Minge trimisa de Ianis la coltul scurt. Respinge Djokovic in corner.

24'

Ianis Hagi obtine lovitura libera in coltul terenului dupa un duel cu Deac. Un corner mai scurt pentru Viitorul.

19'

Semnalizare de offside la Vodut. Continua sa ploua la Ovidiu, insa terenul se prezinta in conditii impecabile pentru acest anotimp.

15'

Lovitura libera pentru Viitorul. Minge centrata in fata portii, apare Vinicius si respinge in corner.

1'

A inceput meciul.

0'

11:00

Viitorul vs CFR Cluj în Liga 1: 17 jocuri - 7 victorii Viitorul - 3 remize - 7 succese CFR.

Palmares cu Viitorul gazdă: 8 jocuri - 3 victorii Viitorul - două remize - 3 succese CFR.

Singura remiză albă: 09 aprilie 2017, CFR Cluj - Viitorul 0-0.

Ultima victorie bifată de dobrogeni pe teren propriu: 21 octombrie 2017, Viitorul - CFR Cluj 1-0, gol înscris direct din lovitură liberă de Eric de Oliveira.

Ultimul succes din contul clujenilor: 20 mai 2018, CFR - Viitorul 1-0, gol Damjan Djokovic. La finalul jocului, ardelenii au devenit pentru a patra oară campionii României.

Cea mai recentă confruntare directă: 2 septembrie 2018, CFR Cluj - Viitorul 1-2 (Ţucudean / Voduţ, I. Hagi).

Gheorghe Hagi vs CFR: 14 jocuri - 6 victorii - 4 remize - 4 înfrângeri.