1
Astra Giurgiu
Gheorghe 78'

Asa am trait Viitorul - Astra. Ultima partida a etapei a 19-a

Etapa intermediara cu numarul 19 din Liga 1 s-a incheiat cu un super meci: Viitorul - Astra Giurgiu. Partida a fost live text in aceasta pagina dupa ora 20:30.

22:24

87'

Begue in locul Alibec.

78'

Gol Gheorghe !

Astra deschide scorul prin Valentin Gheorghe.

63'

Ciobanu trimite puțin peste poarta dub lovitura libera.

46'

A inceput repriza a doua.

21:18

Pauza la Ovidiu.

43'

Budescu se resimte dupa un duel mai tare. In cele din urma mijlocasul Astrei se ridica si continua partida.

38'

Centrare din corner si Ghita reia periculos pe poarta. Respinge portarul Lazar.

36'

Inca o interventie hotarata si decisiva din partea lui Tamas.

28'

Faza suspecta de penalty in careul oaspetilor la o contra asupra lui Rivaldinho.

26'

O noua centrare in careul oaspetilor. Respinge de acolo Tamas. Evolutie foarte buna pana acum a fundasului Astrei.

26'

Calcan ia o faza pe cont propriu si suteaza din afara careului pe langa poarta.

25'

Minge in careu pentru Calcan, insa acesta rateaza preluarea si faza Viitorului se stinge. Echipa lui Hagi o domina copios pe Astra in aceste minute de inceput.

19'

Ciobanu incearca poarta Astrei cu un sut din lovitura libera. Mingea se duce in plasa laterala.