2
Astra Giurgiu
Geraldo 89'

Asa am trait Viitorul - Astra 3-1

Meci cu implicatii la titlu sambata seara dupa 20:30 intre Viitorul Constanta si Astra Giurgiu. Partida din etapa a 8-a a playoff-ului a fost live text in aceasta pagina.

22:21

Final de meci.

89'

Gol Geraldo!

Astra reduce din diferenta prin lovitura de cap a lui Geraldo la un corner executat de Budescu.

78'

Gol Tucudean!

Tucudean marcheaza pentru 3-1 cu un sut la coltul scurt din pasa intoarsa de Coman.

75'

Gol anulat celor de la Viitorul pentru un offside la Tucudean.

71'

Budescu incearca un lob din marginea careului de 16 metri si mingea cade pe plasa portii lui Rimniceanu.

46'

S-a reluat meciul de la Ovidiu.

21:17

Pauza in meciul de la Ovidiu.

42'

Viitorul revine puternic in meci prin autogolul lui Sapunaru la sutul lui Tucudean.

39'

Gol Morar!

Morar transforma lovitura de la 11 metri cu un sut care nu i-a lasat nicio sansa lui Iliev.

38'

Penalty pentru Viitorul la o imprudenta a portarului Iliev.

28'

Iliev respinge sutul lui Purece din afara careului.

23'

Geraldo intra in locul lui Oros. Schimbare post pe post la Astra.

20'

Inca o mare sansa de gol pentru Viitorul. Morar scapa singur cu portarul si suteaza pe langa poarta.

17'

Ocazie mare ratata de Purece singur cu portarul Iliev in sase metri.

11'

Gol !

Niculae deschide scorul cu o lovitura de cap la coltul scurt din centrarea lui Budescu.