UTA - Voluntari 2-0. Aradenii fara infrangere pe teren propriu in patru meciuri

UTA s-a impus in fata celor de la FC Voluntari, cu 2-0, duminica, in etapa a 6-a din CASA Liga 1.

David Miculescu a deschis scorul in minutul 74 cu o reluare de cap din sase metri.

A fost o lovitura libera a gazdelor executata din flancul stang, cu minge recentrata in fata portii.

Roger, jucator intrat in minutul 60, a majorat avantajul Batranei Doamne, in minutul 82, la capatul unui contraatac.

Pentru UTA este a doua victorie pe teren propriu in actuala editie de campionat.

UTA a obtinut opt puncte pe teren propriu din cele 11 adunate in patru etape.

Aradenii sunt neinvinsi pe noul stadion Francisc Neumann, unde au parte de o sustinere puternica din partea suporterilor.

De cealalta parte, FC Voluntari a pierdut toate cele trei meciuri disputate pana acum in deplasare si ramane cu sase puncte in cont.

UTA Arad: Iacob – Vukcevic, Erico, Benga, Baravykas – Antal (Roger ’60), Batha, Passaglia, Ubbink – Miculescu (Isac ’79), Hora (Dangubibc ’60). Antrenor: Laszlo Balint.

FC Voluntari: M. Popa – Ricardinho, Tamaş, Armaş, Vlad – Raţă, Droppa (Achim ’85), Tavares (Paraschiv ’78) – Lopes (Merloi ’85), Nemec (Golan ’85), I. Gheorghe (L. Fulop ’57). Antrenor: Liviu Ciobotariu.

Cartonaşe galbene: Roger ’60, Dangubic ’61 / Nemec ‘67

Arbitri: Horia Mladinovici - Daniel Mitruţi, Cosmin Vătămanu - Marian Barbu