3
Poli Iasi
Onea 84' Platini 76' Cristea 36'

Asa am trait UTA - Poli Iasi

Etapa a 4-a din CASA Liga 1 a continuat, duminica, de la 18:45, cu meciul UTA Arad - Poli Iasi.

20:37

84'

Gol Onea!

Poli Iasi da lovitura la Arad prin Onea. Executie surprinzatoare din marginea careului.

76'

Gol Platini!

Pentru a doua oara in meci Poli Iasi egaleaza. Platini a punctat pentru 2-2.

66'

Cristea iese de pe teren. Intra Popadiuc.

62'

Gol Rus!

UTA revine la conducere prin Rus. Fabuloasa executie din afara careului. Mingea s-a dus aproape in vinclu.

52'

Ce sut prinde Vanzo (Poli Iasi) din afara careului! Mingea trece putin peste poarta gazdelor.

46'

Morar a intrat in locul lui Hora la gazde.

46'

19:31

Pauza la Arad.

38'

Calcan trimite pe poarta din 16 metri. Iesenii au prins curaj dupa golul egalizator.

36'

Gol Cristea!

Poli Iasi egaleaza prin golgeteranul veteran Andrei Cristea.

29'

Gol Rus!

UTA deschide scorul prin Rus din pasa lui Hora.

7'

Centrare in careul oaspetilor. Respinge Mihalache in corner.

1'

A inceput meciul de la Arad.

18:40

Echipele de start:

UTA Arad: H.Moldovanu - Roumpoulakou, Benga, Erico, Tomozei - Albu, Buhăcianu, N.Roşu, Tescan - Hora, Rus.

Poli Iaşi: Axinte - Onea, Mihalache, Baxevanos, Busu - Breeveld, Passaglia, Almada Soares - Vanzo, Calcan, Cristea.

13:55

Avancronica

Cele două echipe se vor confrunta pentru întâia oară în principala competiţie internă.

Partida va consemna şi o întâlnire între doi foşti golgheteri din Liga 1, Ioan Hora (Pandurii - 2015/2016), respectiv Andrei Cristea (Dinamo - 2009/2010).