1
0
Gaz Metan

Asa am trait UTA - Gaz Metan

Am transmis live text in aceasta pagina meciul UTA Arad - Gaz Metan Medias din penultima etapa in playout Liga 1.

15:54

Final de partida. UTA castiga si ramane in Liga 1.

87'

Mihai Teja, antrenorul oaspetilor, a fost eliminat cu rosu.

85'

Spiritele cedeaza la marginea terenului dupa o intrare dura a lui Pambou.

75'

Avertisment pentru Morar (Gaz Metan).

74'

Horsia in locul lui Velisar la oaspeti.

72'

Francisco Junior in locul lui Gabriel la oaspeti.

70'

Roger (UTA), cartonas galben.

67'

Se joaca pe contre. UTA rateaza o noua mare ocazie prin Roger dupa un contraatac al lui Miculescu.

66'

Velisar cade in careul gazdelor la o centrare inalta. Nu se acorda nimic.

65'

Gol anulat gazdelor dupa ce mingea centrata din corner a depasit spatiul regulamentar al terenului.

65'

Plesca respinge cu piciorul reluarea de cap a lui Albu.

50'

Gol Antal!

UTA deschide scorul prin Liviu Antal. La acest rezultat aradenii sunt scapati de grijile retrogradarii.

46'

Pambou in locul lui Alceus si Chamed in locul lui Deaconu la Gaz Metan.

46'

38'

O noua interventie decisiva a lui Plesca la sutul lui Hora din interiorul careului.

33'

Parada a lui Plesca la sutul lui Miculescu. Minge din afara careului si un plonjon de mare portar.

22'

Liviu Antal in locul lui Denis Rusu la UTA.

15'

Vlad Morar in locul lui Paul Costea la oaspeti.

1'

A inceput meciul de la Arad.

0'

UTA: 93 Iacob - 25 Tomozei, 21 Erico, 18 Ilie, 55 Shlyakov - 9 Roger, 6 Albu, 86 Rusu - 88 Hora, 10 Miculescu.

Gaz Metan: 12 Plesca - 5 Baco, 25 Larie, 7 Trif - 21 Butean, 2 Gabriel, 92 Alceus, 13 Deaconu, 98 Velisar - 11 Costea, 91 Valente.

12:46

Cele două echipe s-au mai întâlnit de șase ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus arădenii, un joc s-a terminat cu victoria medieşenilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă din campionat: 27 februarie 2021, Gaz Metan - UTA 1-2.

Doar trei victorii au reuşit arădenii pe teren propriu în acest sezon, în rest cinci remize şi 11 înfrângeri.

20 aprilie 2021, Viitorul - Gaz Metan 1-0 a fost singurul joc pierdut de medieşeni în ultimele 10 runde, interval în care au mai înregistrat ăatru succese şi cinci rezultate de egalitate.