2
FC Arges
Palijc 87'

Asa am trait UTA - FC Arges 1-2

Etapa a 18-a a continuat cu meciul UTA Arad - FC Arges, partida programata de la ora 16:30 live text in aceasta pagina.

18:22

18:21

90'

Greab salvează in extremis o minge trimisa in fata portii.

90'

Gol Deslandes !

Oaspetii dau lovitura dupa o faza fixa. Palijc centreaza in fata portii si Deslandes reia in poarta.

87'

Gol Palijc!

FC Arges egaleaza prin fostul dinamovist Antun Palijc. Sut sanatos din marginea careului.

85'

Gol Roger!

UTA deschide scorul prin Roger dupa un corner. Voleu de senzatie din interiorul careului.

73'

Sansa de gol ratata de UTA prin Antal.

57'

Tofan trimite mult pe langa poarta din lovitura libera.

56'

Cartonas rosu !

Benga faulteaza din spate si este eliminat cu rosu direct. Mai avea putin si-l dezbraca pe Mediop.

46'

Start de repriza secunda.

17:19

Pauza la Arad.

38'

Antal intra la UTA in locul lui Hora, accidentat.

35'

Greab respinge fabulos de langa bara mingea trimisa de Hora cu capul. A fost o centrare din corner.

25'

Maes (FC Arges) trimite in zidul advers dintr-o lovitura libera.

16'

Miculescu suteaza in plasa laterala dupa o patrundere in careul oaspetilor.

11'

Serban (FC Arges) trimite peste poarta o minge respinsa de apararea aradeana dupa o faza fixa.

7'

Albu suteaza de la mare distanta pe langa poarta pitesteana.

2'

Sansa uriasas de gol ratata de UTA la prima actiune ofensiva.

1'

A inceput meciul de la Arad.

16:30

UTA - FC Arges

14:38

Avancronica

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 43 de ori în principala competiţie internă, de 16 ori au câştigat arădenii, de 18 ori s-au impus piteştenii, iar alte nouă jocuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu UTA gazdă: 21 de meciuri - 14 victorii UTA - 7 remize

Cea mai recentă întâlnire directă: 11 septembrie 2020, FC Argeş - UTA 1-1, marcatori C. Malele, respectiv C. Bustea.