UTA
0
0
Farul

Asa am trait UTA - Farul 0-0. Accidentare violenta care aduce aminte de episodul Eriksen

Am transmis live text in aceasta pagina meciul UTA Arad - Farul Constanta, partida din prima etapa a noului sezon de Liga 1.

20:31

90'

Batha suteaza pe langa poarta la ultima faza a meciului.

90'

Tordai intervine salvator la un sut din unghi in minutul 90+4.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

89'

Bustea trage de la distanta. Retine Tordai.

83'

Meciul este reluat cu o lovitura libera pentru Farul  din cercul de la centrul terenului. Oaspetii evolueaza in 9 jucatori. Hagi facuse toate cele cinci modificari permise.

79'

Jucatorul celor de la Farul este urcat in ambulanta. Fanii aradeni aplauda. Un gest de sportivitate.

78'

Danuleasa primeste ajutor medical la nivelul terenului. Inca nu a fost ridicat. Ambulanta a patruns la centrul terenului.

77'

Danuleasa de la Farul ramane inconstient pe gazon dupa o ciocnire violenta. Se fac semne disperate pentru interventia medicilor.

70'

Cartonas rosu !

Dussaut vede al doilea galben pentru un fault asupra lui Rogers si este eliminat.

57'

Erico da Silva reia cu capul pe langa poarta.

54'

Miculescu suteaza pe langa poarta dupa o patrundere in stanga.

51'

Corner pentru UTA dupa sutul lui Miculescu deviat.

46'

19:21

Pauza la Arad.

38'

Chitu suteza pe poarta. Apara Iacob.

36'

Centralul Birsan fluiera tarziu un fault in atac comis de Hora asupra portarului Tordai.

26'

Lovitura libera pentru Farul. Pitu trimite in careu, se fluiera insa fault in atac. Larie, jucatorul in cauza.