1
0
Chindia

Asa am trait UTA - Chindia

Etapa a 8-a din CASA Liga 1 a continuat, sambata, cu duelul UTA - Chindia Targoviste (14:00).

71'

Ursu scapa singur cu Aioani, dar portarul Chindiei reuseste in extremis sa blocheze.

52'

Gol Rusu!

UTA deschide scorul prin Rusu. Sut din interiorul careului la coltul lung.

46'

S-a reluat partida.

0'

Bustea nu-l poate invinge pe Aioani cu o lovitura de cap.

14:47

Pauza la Arad.
0-0 dupa primele 45 de minute.
Revenim cu partea secunda dupa pauza.

45'

Interventia meciului din partea lui Aioani (Chindia). Respinge fabulos cu piciorul o reluare de cap din sase metri.

43'

Benga (UTA) reia cu capul pe langa poarta dupa o centrare din corner.

40'

Florea trimite pe poarta dintr-o lovitura libera. Retine portarul gazdelor, Iacob.

33'

Prima ocazie pentru UTA. Bustea reia cu capul din 7-8 metri pe directia lui Aioani.

29'

Yameogo vede cartonasul galben pentru un fault in atac.

13'

Isac de la gazde primeste cel dintai galben al meciului.

1'

A inceput meciul de la Arad.

0'

UTA: Iacob - Bustea, Albu, Benga, Rrumbullaku - Tescan, N. Roşu, Isac, Rusu - Morar, Rus.

Chindia: Aioani - Dinu, Piţian, Bourama, Ioniţă - Neguţ, Raţă, Berisha, Yameogo - Florea, Popa.

13:34

Avancronica

UTA n-a castigat niciodata pe teren propriu de la inaugurarea noului stadion "Francisc Neumann".

Târgoviştenii au pierdut în acest sezon doar un meci pe teren advers (23 august 2020, Poli Iaşi - Chindia 1-0), în rest două remize (0-0 Academica, 0-0 CFR Cluj) şi un succes (2-0 FC Botoşani).

Ultimele confruntări dintre cele două au avut loc în liga secundă, ediţia 2018-2019, atunci când Chindia a învins acasă cu 4-2, iar în deplasare au remizat, scor 2-2.

La nivelul băncilor tehnice, Laszlo Balint şi Emil Săndoi se vor afla pentru întâia oară faţă-n faţă în principala competiţie internă.