1
CFR Cluj
Vinicius 68'

Asa am trait UTA Arad - CFR Cluj

Am transmis live text in aceasta pagina meciul UTA Arad - CFR Cluj, partida programata sambata de la 21:30 in etapa a 26-a din CASA Liga 1.

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de 10 ori s-au impus arădenii, de 9 ori au câştigat clujenii, iar alte 4 meciuri s-au terminat la egalitate.

Palmares cu UTA gazdă: 11 jocuri - 8 victorii UTA - 3 succese CFR.

Cea mai recentă întâlnire directă: 22 noiembrie 2020, CFR Cluj - UTA 0-1, marcator Ioan Hora.

23:22

Final de meci.

90'

Albu suteaza pe langa poarta. A fost ultima faza a meciului.

90'

UTA iroseste un contraatac ce se anunta primitator. Rusu a pasat practic la portar.

90'

Meciul e prelungit cu 4 minute.

87'

Itu rateaza singur cu portarul din pasa lui Rondon la o faza de contraatac a oaspetilor.

70'

Debeljuh rateaza din cativa metri sansa de a face 2-0 pentru CFR.

68'

Gol Vinicius!

Deac centreaza perfect din corner si Vinicius reia cu capul in poarta pentru 0-1.

65'

Cartonas rosu !

Edi Iordanescu eliminat cu rosu direct. Antrenorul CFR-ului risca cel putin o etapa de suspendare.

57'

Deac ii potriveste ideal mingea pe sut lui Debeljuh in interiorul careului, insa croatul trimite mult pe langa poarta.

55'

Lovitura libera pentru oaspeti. Deac trimite in careu, respinge rusul Shlyakov, fundasul stanga al aradenilor.

51'

Buhacianu suteaza pe langa poarta CFR-ului.

47'

Contraatac al gazdelor patru contra trei. Hora greseste pasa pentru Antal in dreapta.

46'

Start de repriza secunda.

22:16

Pauza la Arad.

43'

Centrare in careul gazdelor pentru Debeljuh. Mingea reluata de acesta il loveste in fata pe Erico.

39'

UTA rateaza deschiderea scorului prin Petre. Acesta a pus latul la sutul lui Roger si mingea a trecut incredibil pe langa poarta.

38'

Balauru agata cu o mana mingea trimisa de Paun din 15-16 metri. O scarita incercata de mijlocasului CFR-ului.