3
ACS Poli Timisoara
Pedro 86' Draghici 23' Barbut 18'

Asa am trait UTA - ACS Poli Timisoara, scor 1-3, in barajul pentru Liga 1

Am transmis live text in aceasta pagina returul barajului dintre UTA, locul trei la finalul sezonului in Liga 2, si ACS Poli Timisoara, formatie care a incheiat pe locul 6 in playoff-ul Ligii 1. In urma cu trei zile, la Timisoara, ACS Poli s-a impus cu 2-1 in prima mansa a barajului de promovare/ramanere in primul esalon.

19:20

Final de partida la Şiria. ACS Poli Timisoara reuseste minunea si ramane in Liga 1, dupa ce a inceput sezonul cu -14 in dreptul punctelor.

87'

Straton blocheaza in doi timpi sutul lui Petre dupa o actiune consistenta de atac a celor de la UTA.

86'

Gol Pedro!

Noul intrat Pedro majoreaza avantajul celor de la ACS Poli Timisoara cu un lob peste Miron. Cu aceasta reusita Poli este sigura de ramanerea in Liga 1.

83'

Popa il trimite in teren pentru ultimele minute pe brazilianul Pedro.

77'

Burla suteaza in zidul timisorean dintr-o lovitura libera.

62'

Sut din afara careului retinut de Straton.

57'

Straton respinge in corner o minge centrata de aradeni dintr-o lovitura libera.

47'

Mailat trimite mult pe langa poarta din afara careului.

46'

Partea secunda se reia cu o faza fixa a timisorenilor. Cornerul ramane fara rezultat, Radu Petrescu fluierand un fault in atac.

18:18

Pauza in barajul de la Şiria dintre UTA si ACS Poli Timisoara. Oaspetii conduc cu 2-1, scor la care au castigat si mansa tur de acasa, dupa ce aradenii deschisesera scorul in minutul 7.

45'

Ocazie ratata de timisoreni prin Barbut. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

45'

Incursiune a lui Valceanu in careul timisorean. Sut pe poarta blocat de Straton.

37'

Minge in dreapta pentru Mailat, iar acesta incearca sutul la poarta. Mingea ajunge in plasa laterala.

37'

Lovitura libera a timisorenilor in jumatatea adversa ramasa fara rezultat. Croitoru a inaltat balonul in careul aradean, insa mingea este retinuta de portarul Miron.

23'

Gol Draghici!

Poli trece la conducere prin reusita lui Draghici care profita de o iesire indecisa a portarului Miron. Timisoara intoarce spectaculos scorul dupa un inceput dominat de UTA. Aradenii au nevoie de trei goluri pentru promovare si la acest 1-2 suntem siguri ca nu vom asista la prelungiri.

21'

Lovitura libera pentru timisoreni. Balonul este aruncat in careu si totul se incheie cu o lovitura de cap in bratele lui Miron.

18'

Gol Barbut!

Timisoara restabileste egalitatea printr-un sut trimis de Straut din prima dupa o aruncare de la margine.

17'

Iesire pe contraatac a timisorenilor prin Mailat, insa acesta nu ajunge o pasa in adancime.

15'

Mingea ramane la gazde si Curtuius este aproape de majorarea avantajului de pe tabela.

15'

UTA impinge jocul spre poarta lui Straton si Burla va executa o noua lovitura de la colt. Mingea il cauta pe Petre, dar Canu respinge.

11'

Adili si Croitoru sunt primii jucatori avertizati.

7'

Atmosfera senzationala creata de suporterii aradeni dupa deschiderea scorului. La acest 1-0 cei de la UTA sunt promovati in Liga 1.

6'

Gol Petre!

Adrian Petre, golgeterul aradenilor, deschide scorul cu o minge din apropierea portii la o respingere gresita a lui Canu, capitanul timisorenilor.

5'

Lovitura libera pentru UTA din marginea careului timisorean. Prima faza periculoasa a gazdelor.

4'

Timisoara incepe mai bine, mai incisiv, insa Croitoru greseste pasa pentru Barbut in partea dreapta.

2'

O prima lovitura de la colt care aparinte timisorenilor. Croitoru centreaza in careu, insa faza ramane fara rezultat.