3
1
Viitorul

Asa am trait Universitatea Craiova - Viitorul

Derby-ul etapei a 11-a din Liga 1 s-a disputat luni seara intre Universitatea Craiova si Viitorul. Partida a fost live text in aceasta pagina de la ora 20:30.

90'

Koljic trece aproape de 4-1. Bara se opune.

61'

Mingea ocoleste poarta la sutul lui Koljic.

54'

Oltenii sunt dezlantuiti si Andrei Ivan rateaza pe contraatac sansa golului de 4-1. Boboc a intervenit decisiv.

53'

Gol Balasa!

Gol Craiova la sutul lui Balasa, dar eroarea lui Cabuz a fost decisiva. Portarul Viitorului a scapat mingea printre maini in poarta.

46'

Start de repriza secunda.

21:21

Pauza la Craiova dupa o repriza antrenanta.

45'

Gol Koljic!

Bosniacul Koljic o aduce pe Craiova in avantaj cu o executie superba aproape de vinclu.

44'

Gol Cicaldau!

Craiova egaleaza prin Cicaldau, jucator care marcheaza impotriva fostei sale echipe.

35'

Cabuz se opune decisiv la sutul lui Cicaldau.

23'

Sut al lui Iancu si Pigliacelli respinge pentru mai multa siguranta. Mingea nu prinsese oricum cadrul portii.

7'

Gol Tiru!

Viitorul deschide scorul prin Tiru cu o lovitura de cap dupa o faza fixa de pe partea dreapta.