1
0
Hermannstadt

Asa am trait Craiova - Hermannstadt

Am transmis aici live text meciul Universitatea Craiova - Hermannstadt, meci din etapa a 24-a in CASA Liga 1.

22:22

90'

Ce ocazie rateaza argentinianul Matricardi! Reluare din interiorul careului si Pigliacelli respinge cu o mana.

90'

Mayoral patrunde in careul oltenilor. Sut in blocaj si corner pentru Hermannstadt.

78'

Juan Camara isi face debutul la Craiova. Spaniolul a intrat in locul lui Bairam.

73'

Bancu intra in centru si suteaza pe centrul portii.

71'

Parada senzationala a portarului Cristiano Figueiredo la capul lui Marius Constantin.

66'

Centrare in careul gazdelor. Belu-Iordache rateaza preluarea si mingea iese afara.

65'

Faza fixa la poarta oaspetilor ramasa fara rezultat. Cicaldau a trimis in careu, mingea fiind respinsa de apararea lui Hermannstadt.

63'

Ivan recupereaza mingea din picioarele portarului advers dupa o aruncare de la margine. Scapa sibienii fara gol primit!

46'

A inceput partea secunda.

39'

Ivan scapa in careu si suteaza in Cristiano.

33'

Gol Cicaldau!

Craiova deschide scorul! Cicaldau transforma impecabil lovitura libera in golul de 1-0.

31'

Mayoral il faulteaza pe Cimpanu la limita careului.

27'

Vatajelu patrunde in careu. Respinge Cristiano de la coltul scurt.

22'

Belu-Iordache reia periculos spre poarta oltenilor. Retine Pigliacelli.

15'

Pasa in careu pentru Cicaldau. Acesta ramane singur cu portarul si trimite in bara! Uluitoare ocazie a gazdelor.

8'

Belu-Iordache in locul lui Popescu la Hermannstadt.

1'

A început meciul.

0'

Craiova: 13 Pigliacelli - 5 Vatajelu, 2 Papp, 23 Constantin, 11 Bancu - 8 Mateiu, 16 Nistor - 9 Ivan, 10 Cicaldau, 17 Bairam - Cimpanu.

Hermannstadt: 13 Cristiano - 77 Matel, 34 Matricardi, 27 Scarlatache, 25 Oprut - 90 Addae, 52 Pires - 93 Popescu, 10 Aosman, 21 Mayoral - 32 Bagaric.

11:29

Cele două echipe s-au mai întâlnit de cinci ori în principala competiţie internă, de trei ori s-au impus oltenii, un joc s-a terminat cu victoria sibienilor, iar o partidă s-a încheiat la egalitate, anunta LPF.

Singurul succes din contul sibienilor s-a consemnat pe 4 august 2019, FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 2-1 (P. Petrescu, O. Viera / V. Constantin).

Cea mai mare diferenţă de scor: 24 noiembrie 2019, Universitatea Craiova - FC Hermannstadt 3-0;

Cea mai recentă întâlnire directă: 31 octombrie 2020, FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 0-1, marcator N. Bancu.

Cele două au mai fost adversare în finala Cupei României 2017/2018, când alb-albaştrii s-au impus cu 2-0 (Gustavo, Mitriţă) şi au dus întâiul trofeu în Bănie după o pauză de 25 de ani.