1
0
Gaz Metan

Asa am trait Universitatea Craiova - Gaz Metan 1-0

De la 20:30 am transmis in aceasta pagina meciul dintre Universitatea Craiova si Gaz Metan Medias, partida decisiva pentru calificarea in playoff. Toate calculele ultimei etape sunt aici.

22:24

Radu Petrescu pune capat intalnirii de la Pitesti. Craiova se califica in playoff.

90'

Briceag opreste jocul cu o accidentare urata. Eric protesteaza si se ia la harta cu Zlatinski, intervine si Ivan. Briceag va fi inlocuit.

83'

Zaharia il opreste pe Ivan prin fault si acesta scapa doar cu galben. Atacantul gazdelor ar fi ramas singur cu portarul.

82'

Buziuc reia cu capul de langa Dimitrov si doar transversala il salveaza pe Calancea.

81'

Eric trimite peste zid in bratele lui Calancea. Sansa importanta irosita de Gaz Metan in acest final de partida.

80'

Buziuc scoate lovitura libera in marginea careului gazdelor. Eric confisca balonul.

78'

Doua cornere la rand pentru Craiova, echipa care forteaza golul doi pentru a inchide meciul.

71'

Calancea intervine decisiv la sutul lui Buziuc. Corner pentru Gaz Metan.

69'

Mazarache intra in locul lui Fajic. O schimbare post pe post la Craiova.

66'

Calancea prinde sutul lui Eric din afara careului.

62'

Gol Bancu!

Craiova deschide scorul cu un super gol la vinclu inscris de Bancu.

60'

Fanion ridicat eronat de la margine la o minge pe care Petre o reia pe langa poarta gazdelor. Cristi Pustai este tot mai agitat pe margine.

58'

Greab intervine decisiv la lovitura de cap a lui Ivan. Parada meciului care o mentine pe Gaz Metan in lupta pentru playoff.

57'

Dimitrov obtine cornerul in urma unei patrunderi la limita terenului.

53'

Panica in careul Craiovei la patrunderea lui Buziuc. Apare Popov si respinge la sacrificiu.

51'

Sut slab trimis de Mateiu in bratele portarului Greab.

50'

Eric il intinde pe Calancea cu un sut langa bara. Ar fi fost gol fara interventia portarului din Moldova.

46'

Incepe partea secunda a meciului de la Pitesti.

21:18

0-0 in Trivale dupa primele 45 de minute. O repriza mai degraba prudenta.

44'

Zlatinski trimite direct in bratele lui Greab dintr-o lovitura libera obtinuta de Ivan in marginea terenului.

42'

Sikorski ia galbenul pentru un fault in atac la Popov. Centralul ii arata ca este al treilea fault comis in acest meci de macedonean.

38'

Incredibila ratare a lui Briceag. Acesta suteaza peste poarta din interiorul careului la o respingere gresita a mediesenilor.

33'

Fajic scapa singur spre poarta, dar de la margine se ridica fanionul pentu un offside. Decizie corecta.

30'

Sutul lui Mateiu este deviata si va fi corner pentru Craiova.

28'

Bic urca pe stanga si centreaza in fata portii. Nicio problema pentru Calancea si oltenii pornesc din nou in ofensiva.

24'

Mare ocazie pentru Craiova la sutul lui Bancu respins in corner de portarul Gazului.

23'

Calancea retine sutul lui Eric. Este a treia minge trimisa spre poarta Craiovei in ultimele minute.

21'

Romeo suteaza putin pe langa poarta lui Calancea.

21'

Tahar reia pe langa poarta cu un sut din cadere.

20'

Gazul aduce mingea dupa minute bune in careul oltenilor dupa o patrundere a lui Sikorski.

16'

Un nou corner de pe stanga in directia de atac a oltenilor. Greab iese pe sub minge si Craiova ramane in presiune, insa centrarile gazdelor nu au precizie.

14'

Doua cornere la rand pentru Craiova, echipa mai prezenta in joc in acest debut de partida. Ambele faze raman fara rezultat.

13'

Centrare in careul gazdelor, dar Sikorski il faulteaza pe Popov si Craiova reia jocul din propriul careu.

9'

Barthe se inalta la o centrare din corner si reia pe langa poarta. O sansa in dreptul Craiovei.

8'

O liniste apasatoare in Trivale unde suporterii Craiovei au umplut tribuna a doua aproape in intregime.

7'

Popov il blocheaza pe Buziuc si mingea ajunge la Calancea.

6'

Tahar primeste cartonasul galben pentru o intrare dura asupra lui Baluta.

3'

Gazul replica prin Sikorski, insa devierea acestuia pentru Buziuc ajunge in picioarele lui Calancea.

2'

Craiova incepe furtunos si Baluta scoate lovitura de la colt. Iese Greab si boxeaza, oltenii raman in atac si in cele din urma acelasi Greab retine centrarea lui Baluta.

1'

Start de partida la Pitesti.

20:31

Sunt ceva probleme cu plasa uneia dintre portile de joc. Este poarta aparata de Calancea in prima repriza.