Universitatea Craiova si FC Voluntari s-au intalnit pentru a 15-a oara in Liga 1.

23:27

90'

Gol Markovic!

Craiova pune cireasa pe tort. Markovic se demarca de la limita offside-ului si inscrie pentru 3-0.

73'

Markovic patrunde cu mingea in careul oaspetilor si trage in blocajul unui adversar.

57'

Gol Cimpanu!

Sut din interiorul careului la coltul scurt care il surprinde pe Neacsu.

51'

Gol Gustavo!

Craiova deschide scorul prin Gustavo. Sut pe jos la coltul lung.

46'

Schimbare de portar la oaspeti. Neacsu in locul accidentatului Rimniceanu.

22:21

Iulian Calin fluiera finalul primei reprize dupa aproape sase minute de prelungire.

45'

Accidentare serioasa pentru Rimniceanu. Intervine si ambulanta pe gazon.

45'

Minge preluata pe piept de Gustavo si un sut la poarta blocat de Rimniceanu.

35'

Centrare din dreapta si Gusatvo reia cu capul pe langa poarta.

26'

Au tremurat oltenii la lovitura de cap a lui Nemec spre poarta dupa o faza fixa.

15'

Gaman reia cu capul spre poarta dupa un corner.  Respinge Rimniceanu peste bara.

10'

Cartonas galben pentru Tamas, capitanul oaspetilor.

10'

Gustavo nu prinde poarta cu un sut de la distanta.

8'

Centrare din stanga pentru Gustavo in sase metri. Brazilianul trimite peste poarta.

1'

A inceput meciul.

0'

Univ. Craiova: Pigliacelli - Vlădoiu, Găman, Screciu, Bancu (cpt) - Nistor, Căpăţînă, Vînă - Gustavo, Koljic, N. Constantin.
FC Voluntari: Rîmniceanu - Ricardinho, Tamaş (cpt), Armaş, Briceag - L. Fulop, V. Raţă, I. Gheorghe - Al. Ilie, Nemec, Marcelo Lopes

21:37

Vedeti aici cotele oferite de CASA Pariurilor
Craiova - 1.68 | Egal - 3.45 | Voluntari - 6.40

Bilantul este net favorabil oltenilor, care au castigat de 11 ori pana acum. Un singur meci a fost castigat de FC Voluntari si alte doua dispute s-au incheiat nedecis.

Singura victorie de pana acum a ilfovenilor dateaza din 13 decembrie 2015 si a avut loc chiar pe terenul Universitatii Craiova, scor 2-1.

Cele doua echipe s-au intalnit cel mai recent in 26 ianuarie anul acesta, la Voluntari, meciul terminandu-se la egalitate, scor 1-1. Angelov si Ivan au marcat.

Va fi a patra confruntare in Liga 1 intre Laurentiu Reghecampf si Liviu Ciobotariu.

De doua ori s-a impus Reghecampf, o data Ciobotariu.

Universitatea Craiova n-a castigat niciun meci de la preluarea echipei de catre Reghecampf si asteptarile fanilor sunt mari in Banie.

Cu Reghe pe banca oltenii au remizat in returul cu Laci (0-0), rezultat care a echivalat cu eliminarea din Conference League, dupa care au pierdut cu Botosani in campionat, de asemenea pe teren propriu, scor 1-2.

Pentru Universitatea Craiova este asadar al treilea meci consecutiv pe teren propriu in toate competitiile.

FC Voluntari a inceput sezonul cu doua infrangeri, 2-3 cu Dinamo in deplasare si 0-1 cu Botosani acasa.

Primele puncte au fost obtinute pe teren propriu contra celor de la U Craiova 1948, echipa invinsa cu 2-1.