Asa am trait Universitatea Craiova - Dinamo. O noua infrangere rusinoasa pentru "caini"

Derby-ul etapei a 10-a s-a disputat in Banie intre rivalele istorice Universitatea Craiova si Dinamo.

90'

Gol Markovic!

Pasa inapoi interceptata de Markovic, acesta trece mingea pe langa portarul Iliev, il depaseste pe acesta si marcheaza pentru 5-0.

80'

Iliev respinge cu o mana in corner.

73'

Bani in locul lui Moldoveanu la Dinamo.

69'

Bara ii salveaza pe cei de la Dinamo la centrarea lui Vatajelu. Mingea a revenit din transversala la Gustavo care l-a luat la tinta pe Iliev.

66'

Dinamo revine in atac dupa minute bune. Sorescu trimite in marginea careului pentru Matei. Oaspetii obtin lovitura libera prin Filip.

66'

Ivan ia o faza pe cont propriu si suteaza in scurt pe langa poarta.

64'

Nistor trimite pe langa poarta. Dinamo se clatina la fiecare faza de atac a gazdelor.

62'

Gol Capatana!

Ivan suteaza din lovitura libera, Iliev respinge in fata si Capatina trimite in poarta pentru 4-0. Scorul capata proportii si Dinamo nu arata deloc bine.

58'

Gol Cimpanu!

Craiova se desprinde pe tabela la 3-0 prin Cimpanu. Sut bun din prima in stanga lui Iliev.

52'

Gol Ivan!

Oltenii isi dubleaza avantajul prin Andrei Ivan. Sut din interiorul careului la coltul lung.

46'

S-a reluat partida.

21:50

1-0 pentru Craiova dupa primele 45 de minute.

41'

Ivan suteaza departe de poarta.

35'

Nistor suteaza mult peste poarta dupa o faza colectiva a gazdelor.

31'

Ivan trimite pe langa poarta din centrarea lui Vatajelu. Mingea a muscat din radacina barei.

29'

Baiaram trece usor de Sorescu si trimite pe poarta. Un sut in bratele lui Iliev.

28'

Offside la Itu. Jucatorul imprumutat de la CFR Cluj contesta decizia.

24'

Ivanovski sanctionat pentru o lovitura cu crampoanele in gamba adversarului direct.

22'

Gustavo aproape de 2-0. Sut pe langa poarta din interiorul careului.

18'

Gol Houri!

Oltenii trec in avantaj dupa o executie simpla si eficienta din partea lui Houri.

16'

Cartonas rosu !

Giafer il faulteaza in careu pe Ivan. Dauna totala pentru Dinamo: Giafer eliminat si penalty pentru Universitatea Craiova.

14'

Lovitura libera pentru Craiova. Houri suteaza in zid, mingea revine la Gustavo care trag pe langa poarta.

11'

Cretu apare la finalizare in careul dinamovist. Fundasul care a inceput sezonul la FCSB trimite mult peste poarta cu stangul.

10'

Nistor trimite pe poarta, Iliev are probleme in a retine balonul si Giafer respinge in corner.

9'

Baiaram trece de Giafer in careul dinamovist. Intervine Iliev, noul titular din poarta lui Dinamo.

8'

Ivanovski suteaza pe poarta. Retine portarul Pigliacelli.

7'

Dinamo scapa cu fata curata dupa o faza fixa a oltenilor.

6'

Giafer pentru un fault la Baiaram.

5'
3'

Fum gros din peluza suporterilor craioveni din cauza tortelor aprinse de fani.

2'

Gustavo aproape de gol la centrare lui Nistor. Sut trimis peste poarta lui Dinamo.