0
0
CFR Cluj

Asa am trait Universitatea Craiova - CFR Cluj

Duminica seara am transmis livetext meciul Universitatea Craiova - CFR Cluj din etapa a 30-a in sezonul regular din CASA Liga 1.

23:28

90'

Bancu suteaza in blocajul unui adversar la ultimul atac al oltenilor.

90'

Centrare a lui Nistor in careul oaspetilor. Nimeni acolo la reluare.

88'

Koljic il loveste cu cotul pe Burca in saritura. Galben incasat de bosniac.

84'

Probleme musculare pentru Omrani. Acesta ramane intins pe gazon.

80'

Bairam cade in marginea careului advers. Se alege cu un galben pentru simulare. Acesta este inlocuit cu Cimpanu.

71'

Manea in locul lui Sigurjonsson.

59'

Vatajelu in locul lui Vladoiu. Schimbare post pe post la Craiova.

59'

Koljic intra in locul lui Tudorie.

56'

Burca reia cu capul pe langa poarta.

55'

Pigliacelli respinge in corner o minge centrata din lovitura libera de Camora.

48'

Cicaldau obtine lovitura libera la un duel aerian cu Ciobotariu in marginea careului oaspetilor.

46'

45'

Ovidiu Hategan pune capat primei reprize.

23'

Bara se opune si la sutul lui Omrani din interiorul careului.

18'

A doua bara in dreptul oltenilor. De aceasta data Nistor a sutat de la peste 20 de metri. Bara din dreapta s-a opus golului.

10'

Bairam reia cu capul pe spate. Mingea sterge transversala.

9'

Chipciu intra in locul lui Gidea.

5'

Gol anulat oaspetilor la un offside in care este surprins Omrani.

1'

A inceput meciul.

21:28

Universitatea Craiova: 13 Pigliacelli - 18 Vladoiu, 2 Papp, 23 Constantin, 11 Bancu - 8 Mateiu, 16 Nistor - 24 Camara, 10 Cicaldau, 17 Bairam - 20 Tudorie.

CFR Cluj: 34 Balgradean - 13 Ciobotariu, 3 Burca, 15 Ben Youssef, 45 Camora - 6 Luis Aurelio, 37 Bordeianu, 8 Sigurjonsson - 75 Gidea, 9 Omrani, 7 Paun.

18:50

Cele două echipe s-au mai întâlnit de 23 de ori în principala competiţie internă, de șapte ori s-au impus craiovenii, de nouă ori au câştigat clujenii, iar alte șapte partide s-au terminat la egalitate.

Palmares cu Universitatea gazdă: 11 meciuri - 4 victorii U Craiova - 3 remize - 4 succese CFR Cluj.

Cea mai recentă întâlnire directă: 22 decembrie 2020, CFR Cluj - Universitatea Craiova 0-0.