2
CFR Cluj
Petrila 58' Bordeianu 43'

Asa am trait Universitatea Craiova - CFR Cluj in playoff

Asa am trait live text in aceasta pagina, duminica, de la ora 20:30, duelul dintre Universitatea Craiova si CFR Cluj, in etapa a 4-a din playoff-ul de Liga 1.

22:30

90'

Gol Rogulijc!

Craiova da lovitura in minutul 90+6 prin Rogulijc. Sut din interiorul careului pentru 3-2. Nebunie in tribune, unde multi spectatori deja plecasera.

83'

Craiova e pe val si Baiaram obtine lovitura libera in marginea careului.

82'

Bara se opune la sutul lui Markovic. Mare ocazie pentru Craiova.

82'

Dugandzic suteaza din prima pe langa poarta.

79'

Ivan se grabeste si trimite pe langa poarta cu o executie pretentioasa.

71'

Centrare din corner a lui Gustavo si Screciu reia periculos pe poarta. Scoate Hindrich cu piciorul, dar centralul acorda eronat repunere din 6 metri.

69'

Gol Markovic!

Craiova egaleaza prin Markovic. Un stang senzational din marginea careului.

59'

Galben pentru Ivan.

58'

Gol Petrila!

CFR trece la conducere. Petrila inscrie din pasa lui Omrani.

47'

Centrare periculoasa a oltenilor in careul CFR-ului. Mingea ramane la gazde si noul intrat, Markovic, il testeaza pe Hindrich.

46'

Markovic intra in locul lui Koljic.

21:19

Radu Petrescu a fluierat finalul primei reprize. 1-1 la pauza.

45'

Nistor trimite pe langa poarta lui Hindrich.

43'

Gol Bordeianu!

CFR egaleaza prin Bordeianu. Sut in forta din interiorul careului din pasa lui Omrani.

41'

Deac joaca scurt pe jos dintr-un corner. Au incercat o schema cei de la CFR care insa n-a functionat.

32'

Corner pentru CFR ramas fara rezultat. Mingea ajunge pana la urma in bratele lui Pigliacelli.

27'

Graovac vede cartonasul galben pentru un fault asupra lui Nistor.

18'

Gol Cretu!

Craiova deschide scorul prin Cretu.

15'

Bancu respinge cu capul centrarea lui Camora. Oltenii ies pe contraatac prin Ivan. Cade in duel cu Susic.

9'

Prima ocazie apartine Craiovei la patrunderea lui Ivan. Sut din coltul careului putin peste poarta.

5'

CFR mai prezenta in joc. Negut trimite o minge in careul advers, unde apare Cretu si respinge.

2'

Primul atac al oaspetilor se incheie cu o minge trimisa de Burca pe langa poarta.