1
Academica
Cascini 57'

Asa am trait Universitatea Craiova - Academica Clinceni

Liderul din CASA Liga 1 a primit vizita echipei Academica Clinceni, vineri seara, de la 21:00, in etapa a 8-a. Meciul a fost live text in aceasta pagina.

22:54

90'

Ofosu primeste in careu si trimite peste poarta. Incredibila ocazie pentru Craiova.

86'

Centrare in careu pentru lovitura de cap a lui Balasa. Respinge Valceanu cu un efort admirabil.

77'

Ofosu centreaza din marginea careului si Tudorie trimite cu capul pe langa poarta.

73'

Nistor semnalizat in offside, dar mingea i-a venit de la un adversar.

60'

Ofosu in locul lui Ivan. Muta repede Bergodi in cautarea egalarii.

57'

Gol Cascini!

Academica deschide scorul prin Cascini. Sut in forta din interiorul careului la pasa lui Rusescu.

50'

Nistor arunca mingea in sase metri. Iese Valceanu si retine cu emotii.

46'

21:49

Pauza in Banie.

39'

Chunchukov patrunde in careu si trimite pe langa poarta.

35'

Contra a ilfovenilor prin Chunchukov. Acesta e gasit in careu de Petrescu si trimite din prima peste poarta.

34'

Mare ocazie pentru Craiova la capul lui Baiaram. Portarul Valceanu respinge in bara si Craiova are corner.

30'

Corner al oaspetilor ramas fara rezultat. Mingea trimisa de Cordea ajunge in bratele lui Pigliacelli.

18'

Vatajelu in locul lui Mitran la Craiova.

17'

Chunchukov in locul lui Morar la Academica.

15'

Mitran este avertizat.

11'

Dobrescu intervine decisiv si respinge din fata lui Nistor in careul oaspetilor la o centrare oferita de Bancu.

7'

Acka incearca o foarfeca laterala dupa o centrare din corner. Mingea trece alaturi.

4'

Balasa trimite cu capul pe langa poarta dupa un corner executat de Cicaldau.

1'

Mare ocazie ratata de Clinceni la prima faza. Cordea si apoi Morar n-au avut forta sa trimita in poarta.

1'

Oltenii au avut lovitura de incepere.

20:59

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Mitran, Bălaşa, Acka, Bancu - Nistor, Bic, Cicâldău - Ivan, Mamut, Baiaram.

Academica Clinceni: Vâlceanu - Pashov, Jutric, Gardoş, Dobrescu - Cebotaru, Cascini - Cordea, I. Petrescu, Morar - Rusescu.

14:13

Intalniri directe

Va fi doar a treia confruntare intre Universitatea Craiova si Academica Clinceni.

Sezonul precedent oltenii au castigat in chiar prima etapa, cu 3-2.

In retur cele doua echipe au remizat, scor 0-0, la prima partida disputata pe arena formatiei din Clinceni.

Ilie Poenaru a castigat singurul duel de pana acum cu Cristiano Bergodi pe vremea cand italianul aflat acum pe banca Universitatii Craiova o antrena pe FC Voluntari.